Lista ocen Kia Sportage III (93) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej Lorek
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
Układ klimatyzacji wydajny, zawiera jonizator powietrza. Co prawda nie zauważyłem jakichś szczególnych efektów jego działania. Szyby odparowywują w miarę szybko, auto zimą szybko się nagrzewa (nagrzewnica posiada grzałkę automatycznie dogrzewającą płyn chłodniczy do temp. 60 st. C). Klimatronik sprawnie reaguje na zmiany temperatury, dmuchawa na wysokich obrotach nieco zbyt głośna, ale do przyjęcia, gdyż wnętrze szybko się chłodzi i po 2-3...
~info@napp.pl
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
I tu niektórzy się zachwycają ... a ja tak sobie ... nie podoba mi się fakt że nagłe dodanie gazu ma tak duży wpływ na chwilową falę gorącego powietrza nadmuchiwanego do kabiny, wcześniej takiego czegoś nie widziałem ... chyba że w mojej starej skodzie 100 z 74 roku .. ale tu ! ? Przydały by się nawiewy na tylny rząd siedzeń ( prócz tych na na nogi ). Reszta fajnie, szczególnie odmrażanie przedniej szyby działa bardzo fajnie.
~b-artur
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Nie mam zastrzeżeń ani uwag. Mam w samochodzie non-stop włączoną klimatyzację, wszystko działa poprawnie, sterowanie intuicyjne, umożliwia ustalanie klimatyzacji dwustrefowo, automatyka nie wariuje (jak to bywało w jednym z moich poprzednich samochodów) i rozsądnie rozkłada nawiewy. Ogrzewania jeszcze nie sprawdzałem w realnym użytkowaniu, ale w suchym teście wychodzi OK. :)
~Maneciarz
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
Tu nie ma za wiele do powiedzenia. Dwustrefowa klima działa. Samochód w miarę szybko się nagrzewa. Wygodne podgrzewane fotele. Jednak pokrycie foteli to jakaś porażka. Zamiast skóry niskiej jakości twarda \"derma\". Nie ma żadnego dziurkowania ani wentylacji i w lecie jazda na takiej folii to prawdziwe wyzwanie.
~drel
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
klima dwustrefowa jest calkowicie wystarczajaca.W zimie bardzo dobrze grzeje wnetrze i nie zauwarzylem zeby parowaly szyby albo cos bylo nie tak.W lecie przyjemny chlodek rowniez czuc w calym autku i co dla mnie bardzo wazne nie wentylator halasliwy jak to bywalo w moim poprzednim aucie.
~Benek
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo wydajnie, a dodatkowo w zimie przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby uruchamiana jest dodatkowa elektryczna nagrzewnica (tylko w dieslach), która nagrzewa auto prawie tak szybko jak Webasto. Przydają się także podgrzewane fotele przednie jak i na tylnej kanapie.
~Martin
SUV 2.0 CRDi 136KM 100kW
Klimatyzacja dwustrefowa działa świetnie brawo za klimatyzowany schowek, przetestowane podczas wyjazdu na wakacje gdy na zewnątrz było +40 .Ogrzewanie spisuje się nieźle, ten rok pozwolił to sprawdzić , wyjazd w góry i 30 stopni na minusie, samochód odpalał i rozgrzewał się bez problemów.
~resolute
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Krótko.... Rewelacja,... szybko się nagrzewa, wieje tam gdzie ja chcę, bardzo dobrze rozwiązane sterowanie nawiewami. Np w Hondzie Accord i innych podobnych zauważyłem że nie można ustawić indywidualnie nawiewów na poszczególne partie kratek a w Kia jest klawisz do każdej funkcji oddzielnie
~Rafal
SUV 2.0 CRDi 184KM 135kW
Klima bardzo wydajna. Zimą slink nagrzewa się zaskakująco szybko i po kilku minutach od odpalenia nawet w największych mrozach z nawiewów leci ciepłe powietrze. To ogromny plus, który sprawia, że nie będę narzekał na brak kratek wentylacyjnych dla pasażerów tylnej kanapy.
~Tomasz
SUV Facelifting 2.0 GDI 166KM 122kW
Autko dość szybko się nagrzewa, podgrzewane siedzenia i kierownica powodują że nawet zimą nie zmarzniemy. Klimatyzacja wydajna nie ma problemu z oczyszczeniem przedniej szyby. Wentylację poprawia również szklany dach który nawet w czasie niedużego deszczu może być uchylony.