Lista ocen Kia Sportage III (117) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ROLKAS
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
Dałbym maksymalną notę za 5 biegową manualną skrzynię biegów ale na razie nie nauczyłem się jeszcze płynnego przerzucania z 1 - go biegu na 2-gi bieg. Pozostałe wchodzą mi idealnie. Podejrzewam, że to nawyk z poprzedniego auta gdzie skrzynia działała topornie, a tu nie trzeba już używać takiej siły. Wszystko chodzi niesamowicie płynnie.
~Rafal
SUV 2.0 CRDi 184KM 135kW
Wolna, zwiększająca zużycie paliwa, bark trybu sportowego... Jednak bardzo miękko zmieniająca biegi. Nie robi kretyńskich rzeczy, jak trzymanie auta na jak najwyższym biegu. Nie ma żadnych wibracji. Moim zadaniem przypadnie do gustu każdemu, kto nie szuka sportowych wrażeń i lubi zwyczajną wygodna jazdę.
~Kijanka
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
5 bieg jest trochę za krótki. Oczywiście można trochę "pociągnąć", ale wskaźnik od razu sygnalizuje, że już dawno powinniśmy wrzucić szóstkę ;) Biegi wchodzą płynne, bez widocznych oporów. Plus to szóstka, na której można spokojnie toczyć się po mieście.
~Siara Siarzewski
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Mega krótkie pierwsze 3 biegi - strasznie dużo wachlowania w mieście. Domniemuję że jest to dostosowanie skrzyni do jazdy w terenie lub pseudoterenie. Jazda zaczyna się od czwórki, 6. wrzucamy przy 70km/h i tak do końca. Biegi wchodzą lekko, z kliknięciem - fajnie.
~Rafał L
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Opisywałem wyżej konieczność częstej zmiany biegów, choć już teraz się tego nie odczuwa. Samochód podpowiada, jaki bieg mam wrzucić, moja jazda (raczej stonowana) jest spójna z podpowiedziami. Co wpływa na moim zdaniem rewelacyjne na zużycie paliwa (o nim później).
~Martino
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Poruszanie lewarkiem bardzo przyjemne. Jednak 6 bieg od piątego niewiele się różni. Czasami się zastanawiam po co Koreańczycy tworzyli tak krótkie biegi (szybciej by było zastosować 5 biegów i nie oszukiwać klientów super obniżeniem spalania).
~GCZ
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
W porównaniu z moimi poprzednimi samochodami różnica jak pomiędzy niebem, a ziemią, przełożenia są krótkie i nawet dosyć słabym silnikiem 135 KM można przyspieszyć porównywalnie z dużo lżejszymi autami, lewarek zmiany biegów w dobrym, ergonomicznym miejscu.
~azja
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Tylko dobrze ze względu na 6 bieg. Liczyłem że będzie pomagał w jeździe na dłuższych trasach. Niestety zestrojony jest jak 5 bieg w standardowej skrzyni. Za wysokie obroty. Powinny być niższe(3 tys przy ok 110km) nie sprzyjają ekonomicznej jeździe
~venY
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Mogła by być lepsza, zdarza się zgrzytnac przy zmianie biegów, w grupie VW biegi wchodzą dużo łagodniej można zrobić to jednym małym palcem. W przypadku kia wymaga to więcej siły. Co to pracy samej skrzyni nie mam zastrzeżeń.
~brzozzhems
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
6-biegowy automat jest naprawde swietny, choc czasem w trybie auto i wlaczonym tempomacie wykonuje niuzasadnione kick-downy, ale jest na to recepta: tryb manualny i wrzucona \"6\", wtaedy auto pali naprawde malo.