Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV Facelifting

omar, 8 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2014
Kia Sportage III SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Długo przeglądałem, wybierałem, zastanawiałem się i dopasowywałem auto do siebie i możliwości finansowych. I ostatecznie wybrałem bardzo dobrze. Silnik poprzednio był większy diesel, ale parametry podobne. Początkowo niezbyt zachwycał ale dziś już wiem, że w pełni wystarcza jak na takie auto. 1.7 zupełnie daje radę i w mieście i na trasie. Da się płynąć i swobodnie wyprzedzać. Realnie rzecz biorąc dziś nie da się jeździć szybko i dynamicznie ze względu na ograniczenia i bezpieczeństwo. Na autostradzie pojedzie 140 spoko. Wygoda wewnątrz i wyposażenie wystarczające. Na zewnątrz ładnie bo ludzie się oglądają. Są lepsze, ale za znacznie lepsze pieniądze. Jestem zadowolony. Świadomy wybór.
wyścigówką nie jest. W granicach 2 tys. powinien być większy moment. Tak aby poczuć moc przy ruszaniu, dlatego dobrze. Nie wiem jakie skutki w przyszłości przyniesie funkcja wyłączania silnika po zatrzymaniu w mieście. Rozwiązanie fajne, muszą być spełnione parametry aby to działało. ostatnio na trasie okazało się, że po zatrzymaniu nie wyłączy bo turbina gorąca i tak powinno być :)
na manual to doskonale. przy ruszaniu trochę trzeba machać lewarkiem aby dość do 5-6
na szczęście nic nie przeszkadza
na plus wygoda i ergonomia choć wiem że Sorento i Carens lepiej.
nie męczy ani w mieście ani na trasie. brak zmęczenia
super, dmuchawa w zasadzie na pierwszym biegu. Klima wydajna.
spoko
diesel, klekocik da się słyszeć ale nie irytuje. Lubię to
póki co OK, na trasie po 300 km komputer pokazał ostatecznie 5.8 l
mogłoby być lepiej z tymi plastikami. Skóra /czy co to tam jest/ powinna być taka sama na fotelach i na podłokietniuku
oby był niezawodny
nie mam co pisać, zbyt wcześnie. a życzyłbym sobie aby w tej rubryce nigdy nie było co pisać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

6,1