Ocena kierowcy - Kia Sportage IV SUV Facelifting

piotr_olej, 4 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Kia Sportage IV SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy, System AEB już ratował mnie kilku krotnie.
Cóż, od czego zacząć, może najpierw stylistycznie. Jeśli chodzi o wygląd bardzo pozytywnie oceniam piękne przednie profile , super. Jeśli chodzi o wnętrze, cóż miejsca wystarczająco, ale nie ma nic ponad powiedziałbym że minimum zapewnione. Deska rozplanowana bardzo dobrze, przejrzysta łatwa w dostępie elegancka, duży plus. Media (wyświetlacz, nawigacja, ustawienie itp. ) również oceniam bardzo dobrze choć po systemie audio premium jbl spodziewałem się o wiele wiele więcej, taki przyzwoite zwykłe nagłośnienie nic więcej, sporo słabiej niż harman/kardon z volvo xc 60 czy Rockford z Outka które robiło o wiele większe wrażenie :) . Bagażnik, tu buu cienizna bez box dachowego dla czwórki na wypad nie ma co szukać. Silnik i skrzynia. No przechodzimy do setna, początek super cichutko naprawdę super ale pierwsze 2 tys km jeździłem jak emeryt i niespodzianka nagle auto zaczyna przy zimnym silniku wydawać dziwne dźwięki metaliczne nieprzyjemne, serwis ASO mówi taka cecha silnika szkoda że ukryta bo jakbym wiedział to bym mocno to przemyślał ... anegdota ... po serwisie dochodzę do wniosku że KIA mocno oszczędza i zatrudnia z kategorii ... nic nie widzę nic nie słyszę ... Podsumowując auto jest całkiem fajne, ciche jak się rozgrzeje , nieźle się zbiera na sporcie prawdziwa przyjemność, komfortowe bez większych bagaży. Czy kupiłbym ponownie ? Wcześniej napisałem że nie, ale dziś powiedziałbym że w tej cenie trudno kupić tak bogato wyposażony samochód innej marki. Dodam bo może komuś się przyda z mojej analizy auto tej klasy z tym wyposażeniem innych marek to dodatkowe 20-30tyś i więcej... przy klasie premium.
Na zimnym silniku brzęczy , tak nie powinno być, ale jest gorzej nie chodzi o mój silnik zauważyłem to w kilku autach z tym silnikiem wygląda na to że one tak mają !!! Tego się nie spodziewałem po nowym aucie. :( tu moje wielkie rozczarowanie. Jeśli chodzi o jazdę zbiera się fajnie i go prawie nie słychać.. jak się rozgrzeje, na sporcie prawdziwa przyjemność jazdy choć wiemy że dla skrzyni to nie polecany tryb jazdy. Zatem z rozwagą. Do dziś się nic nie zmieniło oprócz tego że się przyzwyczaiłem :)
Na razie jest bardzo pozytywnie , płynnie i przyjemnie. Na dziś się nic nie zmieniło.
Bardzo komfortowo, fajnie zbiera nierówności, super w zakrętach. Autem się płynie.
Lakier na dziś prezentuje się solidnie nie ma przebarwień, nic się nie dzieje z powłoką, wygląda jak nowa.
Dla mnie wszystko jest dobrze rozmieszczone. Widoczność z przodu bardzo dobra. Tylne słupki są na tyle dobrze rozmieszczone że nie przeszkadzają, tylna szyba małą ale jest kamera cofania więc wszystko widać . Po bokach jest ok, trzeba uważać nie widać tego co jest blisko nas tu kamerka 360 by się przydała (jest w GT line lub w pakiecie PRE) .
Bardzo pozytywnie, wszystko jest bardzo mądrze rozmieszczone.
OK. Dziś mogę dodać że klimatyzacja i wentylacja działa sprawnie, szybko się nagrzewa i bardzo dobrze chłodzi może głowy nie urywa ale jest to na poziomie co najmniej właściwym.
Takie całkiem ok, nie można się przyczepić ale za dużo miejsca nie ma. Bagażnik na miasto , zakupy itd. wiedziałem co biorę to niestety był kompromis z mojej strony. Box rozwiązuje problem wakacyjnych wypadów.
Do 120 cichutko potem słychać szum ale nic nadmiarowego. Powyżej 140 robi się głośno ale myślę że to cecha klasy. W moim słychać przy niższych prędkościach opony ale to nie wina auta tylko opon.
Tu jest słabo auto swoje pali 10-11 średnio z kilku tras i miasto wychodzi mi 10.2 l i jeżdżę spokojnie :(. Producent deklaruje średnio 8l . Średnia na 21 tyś przejechanych km 10.3l.
Cena była jedną z niższych w tej klasie Pozytywne Ale wydaje mi się że odbije się to w jakości serwisu i obsługi takie są moje pierwsze wrażenia.
Brzęczy silnik po odpaleniu na zimnym, metalicznie, zdecydowanie nadmiarowo to nie jest normalne, parę aut miałem i czegoś takiego nie widziałem może cecha nowych generacji silników i downsizingu. Warto na to zwrócić uwagę przy jeździe próbnej, czyli umawiacie się jako pierwsi z dnia albo poproście o odpalenie jakiegoś auta które nie jeździ na jazdach próbnych.
Na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 177KM 130kW [l/100km]