Lista ocen Kia Sportage IV SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2016-2018 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AK_34
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Auto odebrałem nowe z salonu, ma przejechane ok. 3 tyś. km., napęd 4x4, koła 19'. Od momentu odebrania z salonu nigdy nie zerowałem średniego spalania i komputer pokazuje równe 11l. Dynamikę mojego stylu jazdy oceniam w skali 1-10 (gdzie 1 - dziadzio żółw, a 10 - ogień i wyścigi cały czas) na 7, tzn. lubię czasem pojechać szybciej ale na ogół jadę spokojnie, czasem przyspieszę dla przyjemności, natomiast trasy dość szybko 150 - 180....
~nevs
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Z jednej strony mamy gwarancję 7 lat, także serwis nie powinien obciążać aż tak kieszeni, natomiast zużycie paliwa będzie zdecydowanie odczuwalne. Auto tego rozmiaru z takim silnikiem, skrzynią automatyczną i AWD musi swoje spalić, także trzeba po prostu świadomie zaakceptować trochę wyższe koszty utrzymania.
~Paweł
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Przy takiej wielkości i mocy spalanie rozsądne, miałem wcześniej Audi A6 2,8 i było dużo większe spalanie a osiągi podobne, jeździłem również takim samym sportagem ale z napędem na 4 koła i automatem, spalanie dużo większe.
~Paweł
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Na razie nie mogę stwierdzić czy jest drogo czy tanio. Oleju nie bierze, pali tyle ile się wciśnie. Opony drogie (właśnie zimówki kupuję) ale wiedziałem, że tak będzie - świadomy zakup.
~Arek
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Poprzez kształt i opory powietrza potrafi spalić od 7 do 13 litrów na 100km, to ile spali zależy wyłącznie od Twojego stylu jazdy, przy czym 7l to jazda jak z porcelaną :)
~Przemysław
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Z uwagi na koszt eksploatacji ( duże zużycie oleju smarnego i paliwa - w mieście 12 -12,5/100) nieporównywalnie droższy od używanego poprzedniego Peugota 508
~Przemysław
~Szymon
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Przy tej bryle auta z napędem 4x4 i automatem trzeba się liczyć z większym spalaniem. Jednak średnia 8,5 l nie jest tragedią. Coś za coś.
~Szymon
~Greg
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Jestem miło zaskoczony kosztami bieżącymi czyli spalaniem, co do reszty jeszcze za wcześnie, aby się wypowiadać..
Kia Sportage IV SUV