Lista ocen Kia Sportage IV SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2016-2018 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Padremonium
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Dwu sprzęgłowy automat na początku działał bardzo dobrze - szczególnie po przełączeniu w tryb Sport. Po kilku miesiącach zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy - zaczął szarpać, zmieniać biegi w nieodpowiednich momentach...kilka razy oddawałem go na gwarancję, coś tam wymieniali...ale problem dalej był. Niedawno słyszałem że jest jakaś akcja serwisowa na te skrzynie, czyli coś było na rzeczy. Dobrze że Kia daje 7 letnią gwarancję:)
~Marcin
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Pierwsze wrażenie - przypomina jazdę dieslem. Biegi raczej krótkie i skrzynia zmienia je średnio co 10 km/h z tym, że robi to jak najbardziej kulturalnie i właściwie niezauważalnie. Przy dynamicznej jeżdzie w trybie sport (jazda testowa autem demonstracyjnym) nie jest tak szybka jak np TCT w alfie ale też sportage nie jest jakimś wybitnie sportowym modelem więc nie ma co narzekać... Autostrada 140 km/h - 2500 obr.
~Paweł
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Żadnych problemów, żadnych przycięć i haczenia biegów. Trochę krótki drugi bieg, ale można się przyzwyczaić. Jadąc na trzecim biegu, wciskając gaz powyżej 2,5 tys. czuć zryw i kolejny powyżej 3,5 tys - po prostu jedzie jak trzeba i wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu. Na jazdach próbnych jeździłem automatem i muszę stwierdzić raczej obiektywnie, że manualna skrzynia daje więcej pewności.
~Ten nowy
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
W standardowym trybie ospała, dodatkowo do przebiegu 5 tys km zdarzało się, że kilka razy wywaliło błąd na desce, a skrzynia nie chciała zrzucić biegu na niższy, przez co przez moment szarpało autem. W trybie sport problem ten nie występował. Po około 5 tys km problem zniknął zupełnie.
~Monika
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Automatyczna dwusprzęgłowa skrzynia biegów szarpie przy ruszaniu na wzniesienia ,auto ma przebieg 30 tys. km na gwarancij 5 razy wizyta w aso kielce Patecki oczywiście bezskuteczna . Nie polecam nikomu tego samochodu jak i również serwisu.
~Greg
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Nie jest idealna ale sprawuje się naprawdę dobrze. Przełożenia są w sam raz, nie trzeba wachlować co chwilę, z drugiej zaś strony pozwala na żwawe pociągnięcie na niskim biegu, zresztą generalnie elastyczność na każdym biegu jest bardzo dobra.
~Szymon
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Skrzynia świetnie zestrojona. Szybko i sprawnie zmienia biegi. W trybie normal troszczy się o nasz portfel i nie pozwala na wkręcanie silnika na wyższe obroty. Pokazuje pazur w trybie sport - co niestety przekłada się na spalanie.
~Szymon
~Przemysław
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Początkowo b. dobra (automat). Po 40.000 szarpie, a w ASO rozkładają ręce i mówią "no trudno", tak te skrzynie mają (DCT)
~Przemysław
Kia Sportage IV SUV