Lista ocen Kia Sportage IV SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2016-2018 (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Twardy, może nawet trochę za twardy, 19-tki dają się we znaki, właśnie dziś zaliczyłem chyba największą dziurę w mieście i szczerze mówiąc zmartwiłem się bo huk był taki, że żona od razu stwierdziła - i h.., po feldze. Na szczęście nic się nie stało, felga prosta. Auto nie straciło na geometrii zawieszenia - znaczy twarde jest i to dosłownie:) To był też impuls aby napisać opinię... W zakrętach super, jak po szynach. Na trasie też super. Po...
~Marcin
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Zawieszenie lekko/przyjemnie twardawe. Może niepotrzebnie auto stoi na tak dużych kołach (19, profil 45) i na zimę napewno wymyślę coś mniejszego ale za to prezentuje się na nich "dostojnie". Przyzwyczajenie wymaga też to, że kierownica nie wraca zbyt chętnie do położenia zerowego co pewnie jest też po części winą szerokich opon.
~Arek
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Zawieszenie dość twarde, nie buja tylko uderza na dziurach. Ale to nie wina autka tylko naszych nawierzchni. Na dobrej drodze idealne. Zdecydowanie bardziej sportowe niż komfortowe. Na nawierzchni gdzie jest asfalt, ale taki bardziej szary słychać bardzo opony. Ale to wina opon, czytałem opinie, że w innych autach to samo.
~Padremonium
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Niby poprawnie, w zakręty wchodzi ok, jednak miałem wrażenie jakbym jeździł na szczudłach, tak jakby kierownica nie miała połączenia z kołami. Uczucie które sprawia że nie masz całkowitego zaufania do samochodu. Nad tym Kia musi jeszcze popracować.
~Ten nowy
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Poprawny. Zawieszenie wybiera wszystko co trzeba nie przepuszczając odgłosów tłumienia do środka kabiny. Na zakrętach ani za sztywny, ani za miękki. Auto jeździ bardzo neutralnie, co przy jego charakterystyce (mały SUV/crossover) jest raczej zaletą niż wadą.
~Szymon
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Napęd 4x4 przydaje się w cięższych warunkach . Jest nieco twardo - przy 19 calowych felgach bardziej odczuwalne , jednak dzięki temu nie przechyla się nadmiernie na zakrętach. Ogólnie na duży plus.
~Szymon
~Greg
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Auto bardzo precyzyjnie się prowadzi, nie zaskakuje w terenie nieutwardzonym, aczkolwiek nie sprawdzałem w ciężkim terenie i penie nigdy nie sprawdzę, stąd też mój wybór z naędem na przód.
~nevs
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Auto prowadzi się pewnie. Dodatkowe asystenty jazdy dają również poczucie bezpieczeństwa na drodze. Zakręty pokonuje bez problemów. Bez zarzutu jak do tej pory.
~lucjan
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Układ kierowniczy działa dobrze jednak zawieszenie jak dla mnie troszkę twarde osobiście preferuję nastawy bardziej komfortowe ale myślę że ten w kia pasuje do tego samochodu
Kia Sportage IV SUV