Lista ocen Kia Venga Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW 2009-2015 (19) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Igor87
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Witam, Pokonałem moim samochodem dopiero 2500km ale pewne spostrzeżenia mam. Po pierwsze samochód jak na swoja cene bardzo przyjemny, prowadzi sie dobrze, technicznie bez problemu. Wykonanie: fajne jak na swoją cene ogólnie przeciętne ale ja jestem zadowolony. wyposażenie: jak kto sobie zakupi, spalanie: tu jestem zdziwiony bo było cały czas 8.2-8.5 a po trasie wskoczyło na 9.1 co prawda jechałem po autostradzie przez polskę, niemcy i francję...
~alive
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
trochę za wcześnie na ocenę; spalanie wraz z upływem kilometrów wyraźnie spadło, teraz oscyluje w przedziale 7,4 - 7,7 l/100km, choć uczciwie muszę przyznać, że nie jeżdżę zbyt dużo w Warszawskich korkach; (Nissan Micra 1,2 80KM - 7,0 l/100km, ale wymagał wysokich obrotów do w miarę dynamicznej jazdy, podobne odczucia miałem zresztą po jazdach Vengą 1,4 90KM); koszty przeglądów i napraw są jeszcze niewiadomą;
~AW
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Jak na razie średnie spalanie w mieście, przy delikatnym operowaniu gazem, jest na poziomie 9.2 (odczyt z komputera, nie wiem na ile jest on dokładny). To trochę więcej niż podaje producent, ale nie ma tragedii. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić spalania na dłuższej trasie.
~w_lker
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Auto ma mały przebieg i wymagało do tej pory jednej naprawy (znana wada fabryczna - naprawiona na gwarancji). Przy jeździe w stylu eco spalanie jest bardzo dobre. Na trasie nigdy nie będzie idealnie ze względu na bryłę auta.
~Slawek Olesnica
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Tankowanie w normie, rachunki nie powoduja zburzen pracy serca. Jako kierowca starej daty (mimo braku obowiazku) po przejechaniu 2500 km wymienilem oklej i filtr oleju - cey w ASO normalne. VW cenil sie bardziej.
~Maciej
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Poza eksploatacją rozsypał się katalizator, sonda lambda, alternator amory tylne i tylne piasty obie. Czy to dużo?? Odpowiedzcie sobie sami. Dość często padają żarówki w światłach mijania.
~Gregor
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Szczerze to jestem bardzo negatywnie zaskoczony. Być może to mój egzemplarz ale nie można tego pominąc. Normalna jazda to minimum 8 litrów a na autostradzie jadąc 140 spalanie osiąga ponad 10 litrów.
~Bartek
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Uważam, że jak na moc 125 km oraz duże miasto, to zużycie paliwa na poziomie 8 l/100km nie jest zbyt duże. Pierwszy przegląd mam jeszcze przed sobą zatem nie mogę oceniać kosztów warsztatowych.
~Dżejmson
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Na razie staram się jeździć dość ekonomicznie, 70% w mieście, reszta w trasach, a i tak venga spala średnio ponad 7litrów/100km. Po benzyniaku nie ma czego się spodziewać, nie jest to TSI.
~Tomek
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Pali mniej niż inne moje samochody. Nic się nie zepsuło. Dość drogie oryginalne hamulce - zamienniki już ok. Bez tragedii.
Kia Venga Mikrovan