Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

jareckizabrze, 13 lat temu
Silnik 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Kia Venga Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeżdze nacodzien dieslami vw ten motor jest cichy i spokojny przy tak malej pojemności.
Auto ciekawe jak pierwszy raz usiadłem w nim byłem zaskoczony iloscia miejsca, wydaje mi sie ze za te pieniadze chyba warty nich.
Kultura pracy całkiem niezła choć przyspieszenia to to nima. Samochód dla kobiety, bardzo elastyczny na biegach słychać łańcuszek jak sie depnie ale tak ma być ponoć.
Krótka dośc precyzyjnie spasowana trzeba na biegach troche popracować aby było czym jechać przykładowo 4 od 40 km, 5 od 60 a 6 od 70-80 wtedy mało pali ale muli.
Tu ciekawostka auto jest szerokie a zarzuca nim, na garbach podskakuje, zawieszenie sztywne, kierownica precyzyjna choć przy wiekszych predkosciach powinna chodzić lzej, na postoju lekko chodzi. Czasem mam odczucie że kręcąc nią nie mam czucia auta a to niedobrze.
Dośc przestronny tylko ten słupek boczny troche zaszeroki i trzeba sie wychylać aby coś zobaczyć.
Tu szacunek dla konstruktora jest na prawde ok.
Szybko sie nagrzewa choć brakuje mi czujnika temperatury klimatyzacji nie używam gdyz jest mróż.
Z przodu dużo miejsca z tyłko przeciętnie ale to małe auto i krótkie wieć ocena bedzie wysoka.
Tak sobie przeciętnie, brak osłony silnika i wyciszenia klapy, słychać kazde uderzenie śniegu lub kamieni o podwozie,
No cóż nie wiem jak inni ja chyba dobrze trafiłem bo samochód pali mało w mieście do 6 na trasie do 90 km nawet potrafi zejsć do 4,6 Zaznaczam że warto przyglądać sie podpowiedziom komputera co do zmiany biegów.
Napisałem powyżej
szumi wiatr w środku wina spasowania, brak czujnika temp, tylna klapa nie zamyka sie delikatnie podobno to przypadłość tego modelu.
Narazie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW [l/100km]