Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Zadowolony użytkownik., 3 lata temu
Silnik 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Kia Venga Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.4 Diesel, pali malutko, pracuje cicho, a jedzie 190km/h, poezja.
Inne : Przekładnia wycieraczek ma luz i krzyżak na przekładni kierowcy.
Miałem kilka aut, ostatnim była Alfa 159 1.9JTDm i nie spodziewałem się, że Kia będzie mnie rozpieszczać, ale jestem w szoku! Auto jest małe, ale oferuje więcej miejsca, niż Alfa klasy średniej wyższej! Posiada mnóstwo miejsca na szerokość i sporo nad głową, nawet z tyłu przy Solar dachu mogą siedzieć osoby 180+, do tego sporo schowków na butelki, w każdych drzwiach wchodzą butelki 1,5 litra, plus między fotelami wchodzą 3 butelki na napoje, w tym kwadratowa żywca, tego brakowało mi w Alfie, bo tam nie było gdzie położyć nawet jedną butelkę z napojem. Zwrotne, w porównaniu do Alfy zawraca prawie w miejscu, siedzi się wysoko i komfortowo, dobrze trzyma się drogi, nawet przy prędkości 190km/h, tak - to małe autko jedzie 190km/h, przy silniczku 1.4 Diesel i przy tej prędkości pali zaledwie 10 litrów na 100km, przy spokojnej jeździe do 100 pali ok 4 litry średnio! Poza skórą mam pełne wyposażenie ze sterowaniem głosem i nawigacją plus szklany odsuwany dach. Auto naprawdę udane w trasy i do miasta, chciałbym się przyczepić ale nie mam do czego. Silnik chodzi tak cicho, że na postoju nie słychać czy to Diesel, czy benzyna, bez porównania z Audi, czy VW, a nawet Fiatem. Przebieg prawie 200 tys, a suchutki silnik, coś niespotykanego. Jestem w szoku po zakupie tego auta, bo kupowałem na szybkiego awaryjnie na urlop, ale teraz wiem, że kolejnym autem będzie nowa Kia z salonu.
Silnik poezja, kultura pracy na wysokim poziomie, malutkie spalanie ok. 4 litry średnio na trasie i 5-6 w mieście. Vmax 190km/h czyni to auto uniwersalnym środkiem lokomocji.
No tutaj lubi przyhaczyć przy zmianie biegów, może kwestia wyregulowania.
Precyzyjnie, pewnie, ale bez szału.
Mięciutki lakier. Korozji nic.
Jest ok, dobra widoczność plus za duze lusterka boczne i kamerę cofania
Wszystko pod ręką. Intuicyjnie rozmieszczenie przycisków.
Chłodzi, jak lodówka, grzeje, jak czajnik.
Miejsca od groma.
Dobrze, ale nie najlepiej, w swojej klasie pewnie dobre wyciszenie ma.
Odpukać, nic się psuje.
Auto swoje kosztuje, ale jest tego warte.
190 tys i silnik jak pszczółka chodzi, bez wycieków.
Jakieś tam pierdoły typu wycieraczek przekładnia, ale nic wielkiego.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW [l/100km]

Kia Venga Mikrovan