Lista ocen Kia Venga (69) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bzzz
Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Silnik jest naprawdę żwawy jak na 90KM i takie gabaryty, na zimno za głośny. Jeśli ktoś marzy o zatrzymaniu się na światłach i konieczności sprawdzenia, czy silnik nadal pracuje, to tu nie ma konieczności, słychać go dobrze. Nie jest to komfortowa jednostka napędowa, więc trudno mi ocenić ją wyżej.
~patrico18
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Silnik w tym aucie to bajka. Silnik tak cicho pracuje że nie raz myślałem że mi zgasł, słychać go dopiero wtedy gdy się przekracza 140km/h Kultura pracy jest na wyokim poziomie, silnik jest bardzo elastyczny udogodnieniem w tym aucie szczególnie dla Pań jest wskazówka kiedy zmienić bieg
~Bogdan
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Wyraźnie słychać w kabinie, ale nie jest to natarczywy hałas, im większe obroty tym głośniejszy, ale to chyba normalne. Z zewnątrz wyraźnie \"cyka\". Dynamika w mieście ok, w trasie ciut brakuje, chciało by się mieć te 10-15 km więcej, zwłaszcza że klima wyraźnie odejmuje mocy.
~drrom
Mikrovan 1.6 CRDi 128KM 94kW
Naprawde wysoka kultura pracy w całym zakresie pracy.Spalanie też niezłe jak na auto o zwiększonych oporach(1600cm wysokości)i masie prawie 1300kg.Moc 128 koni-koników-kucków to będzie blisze prawdy.Gdyby nie mały mankament z mocą dałbym 5!!!
~JANUSZ
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Obawiałem się, że po poprzednim samochodzie, będę musiał częściej mieszać lewarkiem.a tu niespodzianka.Silnik wyjątkowo elastyczny. 4 bieg bez żadnych problemów od 40 km/godz, 5 - ty od 60 km/godz.Ruszanie niestety z lekkim poślizgiem sprzęgła.
~jaro80
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Auto jest prawie dodarte. Producent wyznaczył 1000km na ten cel. 90 koni mechanicznych jak dla mnie w zupełności starcza do normalnego poruszania się w mieście jak i na trasie. Silnik jest bardzo elastyczny i można jeździć jak dieslem.
~jaro80
Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
~Tyreus
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
silnik pracuje bardzo przyjemnie. jest elastyczny i umożliwia dynamiczne przyspieszenie nawet powyzej prędkości 120 km/h. rozkręciłem go do max 168km/h, miał wtedy jakieś 5500 obrotów, więc jeszcze trochę dałby rade pociągnąć.
~alive
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
bardzo przyjemna charakterystyka; do 2,5 tysiąca spokojnie (nie mylić z ospale), powyżej wyraźny przyrost momentu i mocy; trzeba tylko pamiętać, że to wysokie i stosunkowo ciężkie auto - sprinterem nigdy nie będzie;
Dziennik kosztów dla Kia Venga
6,2
7,3
8,9
~klos21@wp.pl
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Silnik cichy ,bezgłośny na wolnych obrotach,powyżej 2,5 tys. mruczy,elastyczny,ale nie czuć tych 90kM.Przy 3,5 tys. 130 na liczniku i trochę za głośno pracuje brakuje 6 biegu.(spalanie ok.7,3l) Przy prędkości ok.80-90 km/h ok.5l.