Lista ocen Kia XCeed Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021-2022 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
I teraz. Kupiłem manual bo: jeździłem na jeździe testowej automatem i stwierdziłem, że nie ma jakiejś rewelacji by przepłacać. Minęło pół roku, zapomniałem o moich wrażeniach, ponieważ na jeździe testowej g. sprawdzisz. Wróciło do zakupu, wahałem się. Poczytałem o dwusprzegłówlach i jeszcze wszyscy o tym trąbili, że tryb Eco w wersji tych aut jest ospały. Jedyną frajda to sport który podwyższa spalanie. Poza tym bodajże WV również brał udział...
~Krzysztof
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Skrzynia super. Mialem obawy przy kupnie ale nie zaluje. Po miesiacu uzytkowania stwierdzilem ze nie zamienilbym jej juz na manual. W trybie normal jazda tym autem jest naprawde relaksujaca. Silnika prawie nieslychac a biegi przeskakuja niezauwazalnie. W trybie sport obroty trzyma wyraznie wyzej i wtedy mozna troche bardziej poszalec. Ogolnie Nie ma za bardzo sie do czego przyczepic
~Piotr
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Tu jest regularny dramat. 7DCT to najgorsza skrzynia biegów jaką użytkowałem. A trochę ich było . Od prostego 4biegowego automatu w hyundaiu i30, poprzez tiptroniki w vw i audi do fantastycznej 6biegowej skrzyni w Lexusie GS. 7 DCT szarpie , muli, powoduje wycie silnika itd...lepiej jest w trasie od zapięcia 4ki. Wtedy jako tako daje rade.
~Paweł
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Tylko 3 gwiazdki za słabą dwójkę. Zbyt często przy manewrach parkingowych trzeba sięgać po jedynkę żeby nie dusić silnika. Dodatkowo bardzo czułe sprzęgło. Trzeba się trochę skupić przy operowaniu nim przy ruszaniu żeby uniknąć szarpania. Sam drążek zmiany biegów chodzi dość przyjemnie i jest dostatecznie precyzyjny.
~Andrzej
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Skrzynia bardzo dziwna. Pierwszy bieg służy też do jeżdżenia, a z dwójki czy trójki ruszyc to ekwilibrystyka. O sprzęgle nie wspomnę, bo to bierze już bardzo płytko. Nigdy jeszcze takiego nie spotkałem. Najsłabszy punkt samochodu.
~Andrzej
~Marek
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Obawiałem się mułowatego automata i generalnie najpierw myślałem o manualu ale zdecydowałem się na pierwszego automata i jestem zachwycony. Nie muszę włączać trybu sport aby auto zbierało się szybko ze skrzyżowania.
~Marcin brera
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Początkowo po zakupie przez pierwsze 100 km biegi wchodziły dość opornie , Przestraszyłem się trochę ale wiadomo że auto nowe i wszystko musi się ułożyć, Teraz jest super,
~slaq
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Coś na dwójce ma momentami problemy przy bardzo niskich prędkościach. Dodanie gazu powoduje że się silnik dławi. Poza tym bez zarzutu.
Dziennik kosztów dla Kia XCeed Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
7,2
~Kosulak
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Skrzynia biegów ok, jednak sprzęgło jak ktoś tu już opisał nie wybacza błędów ;) trzeba się do niego przyzwyczaić.
Kia XCeed Crossover