Ocena kierowcy - Łada 2105 2105 Sedan

woo@piasta.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1983
Łada 2105 2105 Sedan 1.3 64KM 47kW 1980-1992 - Oceń swoje auto
Jeżdźe tym samochodem już 10 lat i jedyny mamkament jaki mi się w tym samochodzie nie podoba to dośc szybkie rdzewienie karoseri, trzeba ją co roku sprawdać i konserwować, koszty utrzymania moim zdaniem są niższe niż w utrzymaniu samochodów zachodnich, cześciej ją naprawiam niż forda rodziców, przeważnie chodzi o wymiane z tyłu gum na drążkach raz do roku i z przodu tyleii gómowo-metalowych raz na 80 tyś. Z tego co zauważyłwm wkałdam w nią co jakiś czas po 20 zł a rodzice w forda raz na 4 lata ale jak dla mnie duże kwoty.
Do 90 km/h pracuje ładnie ale po przekroczeniu 110 km/h jest trochę uciążliwa w dłuższej trasie
Skrzynia jak narzaie bez remontu 4-o biegowa, przejechałem naniej 250tyś km i nadaj sprawuje się dobrze
Jak przednie zawieszenie jest pilnowane, to układ kierowniczy sparawuje się dobrze ale jak ktoś parę rzeczy zaniedba to trzeba uważać, przód zaczyn "myszkować"
Nie ma z tym problemów, chyba że nie zobaczy się w porę przy cofaniu hydrantu to można go niechcąco przestawić
Dobra jak na swoją klasę
Ogrzewanie jest lux u mnie zimą (-20) nagrzewa się do temp. 18 stopni w po 6 km, wentylacja jest dobra chociaż wentylator mogby być większej mocy
Kierowca ma miejsca dużo a pasażer w zależnośći od wzrostu kierowcy (wysoki kierowca 192 cofa bardziej fotel do tyłu co zmniejsza stułu przestrzeń )ale wystarczającą ilość miejsca dla pasażera)
Praktycznie wyciszenie jest ale słabe
Na gazie w mieście do 11l/100km, w trasie z pięcioma osobami do 9.5l/100km, większość napraw robię sam jedynie stacja diagnostyczna ustawia mi zbierzność, geometrię, a mechanik ustawia zapłon, gaźnika
Jak na zabytek nie ma na co narzekać, w trasie (250 km a nawet 800km przejeżdżałem) i jak narazie nigdy nie stałem- dojeżdżałem do celu
Zerwanie tylnich szyb z mocowania,
pękanie paska rozrządu jak w porę go nie wymieniłem, w rozruszniku wymieniałem 3 razy będyks przez cały czas eksploatacji, regulkator napięcia 4 razy w alternatorze,
Łada 2105 2105 Sedan