Ocena kierowcy - Łada 2107 2107 Sedan

Romek gg 1765099, 16 lat temu
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Łada 2107 2107 Sedan 1.5 72KM 53kW 1982-1990 - Oceń swoje auto
Silnik : Trwały,dość dynamiczny silnik,przyzwoite zuzycie paliwa,łatwość samodzielnej obsługi, niewrażliwość na paliwo złej jakości itp.
Karoseria : Po jakiś 10 latach pojawiła się rdza ale bez tragedii.
Silnik : uszczelniacze zaworów i zimeringi trzeba wymienić na dobrej firmy
Zawieszenie : Tył zbyt miękki
Samochód w swoim czasie bardzo dobry.Bardzo trwały i wytrzymały jeśli się o niego trochę zadba.Dość bogate wyposażenie ,dużo wskażników.Spory bagażnik,dobre zawieszenie na nasze dziury.
silnik bardzo trwały.wymieniałem tylko uszczelniacze zaworów i zimeringi na wale korbowym.dwa razy była wymieniana tarcza sprzęgła a za drugim razem również docisk i łożysko wyciskowe.Jeśli jest dobrze wyregulowany to odpala w każdych warunkach.Nic go nie rusza ani mróz ani upał.
ze skrzynią nigdy nie miałem żadnych problemów.mam pięciobiegowa ale jest od początku wadliwa ponieważ lekko hałasuje ale nie chciało mi się jej rozbierać.
żadnych problemów.wymieniłem dwa komplety opon.dwa razy górne przeguby kulowe,raz tarcze hamulcowe, raz krótkie końcówki drążków kierowniczych i po piętnastu latach cylinderki hamulcowe oraz co pięć lat wymieniam giętkie przewody hamulcowe.
wentylacja i ogrzewanie jest bardzo dobra.Można np.jednocześnie włączyć nawiew zimnego i ciepłego powietrza czego nie widziałem w zadnym samochodzie tej klasy i lepszych też. Nie potrzeba w czasie jazdy włączać wentylatora im szybciej się jedzie tym lepiej wieje.Nigdy nie zmarzłem a w trasy jedzie się w koszuli.Mankament to zawór od nagrzewnicy,który co jakiś czas trzeba wymienić.
jest więcej miejsca niż w nie jednym nowszym samochodzie.
jeśli jest w dobrym stanie to pali całkiem przyzwoicie.Zdarzało mi się zejść poniżej 6 litrów na długiej trasie i przy rozsądnej jeżdzie.
Ceny części śmieszne w porównaniu z zachodnimi samochodami.
Drobne usterki się zdarzają ale jak się je usunie to jest spokój.
Nigdy nie miałem żadnej powaznej usterki,która przerwała by mi podróż.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 72KM 53kW [l/100km]

7,3