Lista ocen Łada Samara 2109 1.5 75KM 55kW 1984-2004 (82) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Terminator® (strefa217@poczta.onet.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
Wydaje mi sie, ze jest to bardzo ekonomicczny samochod. Spalanie jest bardzo male (miasto: 7,0-8,5 w zaleznosci od jazdy - spokojna/sportowa; trasa: 5,5-6,5 przy 120/140 km/h). Od poczatku jezdzi na syntetyku, wymianiany co 10 000 tys. Od nowosci silnik praktycznie bez awaryjny (dwa razy w zimie zerwala sie linka ssania, co ciekawe nawet bez ssania zapalal przy -20. Trzeba bylo go oczywiscie troszke podpompowac i recznie trzymac na obrotach,...
~Ładak
2109 1.5 75KM 55kW
Ceny napraw bardzo niskie, połowę rzeczy wymieniasz sam, nie mając nawet pojęcia o aucie! Pali duzo!. Na trasie nie zejdziesz poniżej 8.5litra, minimalnie 8.2. Jak troszke przyciśniesz to ok. 11litrów na setkę. A w miescie koło 10-ciu. Ale jak na auto z tych lat, to nie ma co narzekać!
~OWP1 gnysiu1@gazeta.pl - można pisać jak ktoś ma jakieś pytania
2109 1.5 75KM 55kW
trasa 6.5l przy 100km/h ale na dwupasmówce (bez konieczności czestego wyprzedzania) poza tym w mieście 8l-9l. koszty cześci są śmieszne: np klocki hamulcowe 30zł, tarcze 40zł linka sprzęgła 25zł, przewody zapłonu 25-35 zł, najtańsza instalacja LPG kosztuje 1000 ZŁ i ponoć dzaiła bez problemu!
~PePis!
2109 1.5 75KM 55kW
jak trafisz dobry model naprawde nie ma problemu z awaryjnością jedynym minusem jest elekronika w tym samochodzie ale tylko w sensie bezpieczników które sa po maską samochodu (mokro i wilgotno) wtedy trzeba szzybko wyskoczyć z samochodu podnieść mase dotknąć któregoś z bezpieczników i już wszystko działa
~CzuM(sfirusss-82@tlen.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
Nie wiem czy uwierzy mi ktoś -ale moja pali mi przy tej pojemnośi TYLKO 5,5l benzyny na trasie!!!!!!! w mieście oczywiście troszke wiecej ale to może tylko 0,5 do 1l - sam jestem zaskoczony :D Chcąc troszke poszarżowac (mimo że nie ma zbytnio czym) spalała mi 8 ale to przy 140-150km/h
~Krzysztof
2109 1.5 75KM 55kW
Oj nie tak ładnie... Trochę pali, zwłaszcza zaraz po uruchomieniu silnika. Jeżeli dłużej jedziesz (nawet po mieście) to mniej później spala. Jak tylko 1 km, to na tej długości to dochodził do 16/100. Jak jeździłem po 20 km, to spalanie było ok. 9.
~toomek@interia.pl
2109 1.5 75KM 55kW
obercne auta to kosmos dla łady ale w porównaniu z konstrukcjami z końca lat 80 to naprawdę tanie auto. 8 litrów miasto; 7 w trasie przy 120, tanie części i przy odrobinie umiejętności w trzymaniu klucza pozwalają na zaoszczędzenie paru groszy
~Ballon
2109 1.5 75KM 55kW
POLECAM ale zadbane egzemplarze. prosta budowa umozliwia samodzielne naprawy. ceny części zamiennych to najwieksza zaleta samary :) . Przy spokojnej jeżdzie na gazie uzyskalem poniżej 5 l !!!!!!!!!!
~Leniu
2109 1.5 75KM 55kW
Wystawiam najwyzsza ocene poniewaz czesci do samochodu sa takie jak barszcz a jesli chodzi o spalanie to przy spokojnej jezdzie mieszanej w trasie i na miescie spala srednio 7l :)
~Maro S
2109 1.5 75KM 55kW
To jedna z najmocniejszych stron auta. Jest bardzo ekonomiczne - jesli sprawne oczywiscie - a ceny czesci i napraw sa bajecznie tanie, tylko naprawiac i jezdzic
Łada Samara 2109