Lista ocen Łada Samara 2109 1.5 75KM 55kW 1984-2004 (90) - Silnik

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Towarzysz.M
2109 1.5 75KM 55kW
jezdzilem ruska wersja Lady 21099 z przez pol roku poniewaz pracuje w Rosji. Mój pierwszy samochód słuzbowy odstalem go gdy miał 10000 km (z 2004 r). Ludzie masakra .... raz jadac w deszczu odpadly mi wycieraczki, zawsze którys zamek od drzwi nie dzialal czasami wszystkie (auto z centralnym zamkiem) czasami wchodzilem przez bagaznik... ale co tam. Odpalanie nawet zima (-30) calkiem dobre tylko czasami rozrusznik sie zawieszał ale to nie...
~OWP1 gnysiu1@gazeta.pl - można pisać jak ktoś ma jakieś pytania
2109 1.5 75KM 55kW
Niskie spalanie ( na trasie można zejść do 6.5 l, a dotego seryjny wskaźnik zużycia paliwa). Bardzo zrywny i elastyczny (Kadet-a, Golfa 1.3 zostawia daleko z tyłu). Niezniszczalny - mój ma 200 000 km (160 000 przejechałem ja) przy 180 000 km wymieniłem gaźnik (320zł) i to wszytko co na tym dystaniie zrobiłem. Ale głośny jak cholera i lubi wbrować na wolnych obrotach. Aha ciekawostka, w konstruowaniu silnika brali udział inżynierzy Porsche!...
~memed
2109 1.5 75KM 55kW
Silnik dopiero przy wysokich obrotach wykazuje swą moc . Na niskich jest strasznie mułowaty.Za mało elastyczny. Jak się wkręci na obroty, to nie ma sobie równych w tej klasie;) Pozatym nie bierze mi w ogóle oleju i nie ma wycieków. Zimą przy -20 odpalał za 1 razem, ale na benzynie. Jest w bardzo dobrym stanie jak na 13 letnią jednostkę wprost spod ręki inżynierów Porshe(to nie żart).
~Terminator® (strefa217@poczta.onet.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
76KM wiele nie jest, ale porownujac osiagi z Polonezem, Skoda, czy podobnymi wozami tej klasy - wystacza :))) Od 0-100 zmierzylem - 12.00 sek. Vmax=175km/h. Biegi: 1. 0-45, 2. 20-80, 3. 40-125, 4. 50-140, 5. 60-175. Rzeczywiscie silniczek sprawuje sie swietnie w gornej granicy obrotowej (3500obr/min.). Praktycznie spod swiatel mozna powalczyc z kazdym silnikiem 1600, nawet z wtryskiem!
~CzuM(sfirusss-82@tlen.pl)
2109 1.5 75KM 55kW
Silniczek w Łajdaczce jest niezły jak na taką klase,małozawodny a jak ktoś potrafi ustawić odp skład i dawke paliwa i wstawi sportowy tłumik z wolnym przepustem(tylko końcowy tłumik) to nawet Lanos 1,6 zostaje(mimo równego kierowcy) Głośno sie robi wtedy - ale cos kosztem czegoś... ogółem to złego słowa nie powiem mimo że mi jeden zawór klepie lekko ale przyzwyczaiłem sie.
~Athelon
2109 1.5 75KM 55kW
Silnik to właściwie jedyna dobra rzecz w tym aucie:) OSZCZĘDNOSĆ TO NAJWIĘKSZY ATUT !! No elastyczność to nie jest mocna strona ale na 2 i 3 idzie nieźle. na 5 nawet 180 leci :P NA benzynie spalanie na trasie nawet 5.65l. !! Gaz troszke goże 7.5 :P Aa no i przy -27 za pierwszym razem odpaliła !! :)
~carghool
2109 1.5 75KM 55kW
silnik sprawia wrazenie mocniejszego niz jest w rzeczywistosci, ma piekne brzmienie. podobno udzial w jego konstruowaniu mialo porsche. max 150kmh jak najbardziej do osiagniecia. w miescie spod swiatel bez problemu mozna dotrzymac kroku nowoczesnym dieslom. DUZY PLUS!!
~Czarek
2109 1.5 75KM 55kW
Po prostu świetny w swojej klasie.Wogóle nie dolewam oleju,tylko wymieniam co rok. Jechałem nią 175 km i jak dla mnie jest to wystarczająca prędkość.Pali zawsze czy to zima czy lato,zapala zanim przekręci się stacyjkę do końca i żadna temperatura otoczenia nie ma tu znaczenia.
~SÓWKA
2109 1.5 75KM 55kW
Przy wysokich obrotach lub prędkości powyrzej 90 - 100 km/h dość głośny. Silnik jest elastyczny, dobrze się wyprzedza właściwie na każdym biegu ( 5 gorzej), autko jest zrywne, szybkie (175 km/h - ale już strach)
~Krzysztof
2109 1.5 75KM 55kW
Spoko. Fajne przyśpieszenia jak na taką moc. Jedyny problem był z cieknącym olejem przez... miernik ciśnienia oleju. Po zastąpieniu go śrubą - nic nie cieknie ;-) Silnik wysokoobrotowy.
Łada Samara 2109