Lista ocen Lancia Delta II (45) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAROSŁAW KUJAWA
Hatchback 1.8 90KM 66kW
TO JEST NAJWIĘKSZA WADA TEGO AUTA. WYSOKIE JEST ZUŻYCIE PALIWA, ALE NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM INSTALACJI GAZOWEJ I NIGDY DO SWOJEGO AUTA TAKOWEJ NIE ZAMONTUJĘ. OBECNIE ROZGLĄDAM SIĘ ZA DELTĄ Z SILNIKIEM 1.9 TD. MOC JEST IDENTYCZNA 90 KM, A SPALANIE NIECO NIŻSZE. SZKODA MI TYLKO MOJEGO AUTA, DO NAPRAWDĘ JEST W DOBRYM STANIE TECHNICZNYM. CO DO KOSZTÓW NAPRAW TO CENY ORYGINALNYCH CZĘŚCI SĄ BARDZO WYSOKIE, ALE CAŁE SZCZĘŚCIE PRZY ODROBINIE...
~Paweł z Bełchatowa/p51mustang@o2.pl
Hatchback 1.8 GT 131KM 96kW
Nie ma co się spodziewać cudów,silnik musi skąs czerpać energie!Spalanie nie jest ani przesadnie wysokie,ani zbyt niskie!(przy wględnie rosadnej jeżdzie) Części zamienne są ogólnie dostępne i nie są przesadnie drogie(mówie tu o materiałach eksploatacyjnych) jest sporo zamiennikow,pasujących z Fiatów,Tipo/Tempra/Bravo/Brawa! (chyba że komuś padnie coś specjalistycznego i rzadkiego to wtedy może być problem)!
~ktoś [ŁDZ]
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
REWELACJA!!! Bardzo ekonomiczne auto, na trasie na baku (max 55 L) bez problemu uda się zrobić 1100 - 1200 km. Pozdrawiam wszystkich którym auto pali jak smok, chyba należy zacząć dbać o stan techniczny auta. Miasto (mieszkam w Łodzi, więc korki) od 7 do 8 L/100km. Trasa od 4,2 do 5 L/100km Podane wartości to spalanie z włączoną klimatyzacją dla spokojnej jazdy ale nie jak "emeryt".
~kamil
Hatchback 1.8 i.e. 105KM 77kW
mam gaz sekwencyjny brc i pali średnio prawie 12l ale nie ma się co dziwić nie jeżdżę jak dziadek a do tego moja delta jak jedzie 120km/h to ma juz prawie 4 tyś obr więc silnik musi palic w innych samochodach na golfie jest 3 czyli tyś obr różnicy silnik sam z siebie sie nie kręci........ więc spalanie nie jest czylś dziwnym ale nie pali 9l jak by nie którzy chcieli
~Ytek
Hatchback 1.6 i.e. 75KM 55kW
Z ekonomicznością nie jest tragicznie choć mogłoby być lepiej jeżeli chodzi o spalanie. Kto ma ciężką nogę i lubi dźwięk silników Lanci na wysokich obrotach musi się liczyć ze autko spali troszkę więcej. Ceny części nowych, używanych i zamienników na bardzo przyzwoitym poziomie. Dużo części jest taka sama jak w fiatach...na szczęście są o wiele lepszej jakości :)
~olesz77
Hatchback 1.8 GT 131KM 96kW
Hmmm, tutaj troszkę gorzej. jesli chodzi o benzynę to jednak ten silniczek potrafi spalić. Ja od samego poczatku mam instalacje gazowa i jest na pewno tanio. Spalanie gazu średnio 10 l/100km i ciezko przekroczyc ta granice. Przy szybkiej i energicznej jezdzie mozna ja przekroczyc ale mozna przy ekonomicznej jezdzie zejsc do 8 l/100km.
~Piotrek
Hatchback 1.8 i.e. 105KM 77kW
Mam LPG, więc dałem ocenę 5. Bez tego zużycie paliwa by mnie przerosło ;) Benzyny w trasie łykała 8-8,5. W mieście to masakra. Książkowo 11, ale realnie to pewnie ze 13. Teraz na gazie średnio (głównie krótkie trasy) pali mi 10 litrów gazu. Samochód dosć prosty, naprawiam go sam w swoim przydomowym warsztacie.
~mateo jan
Hatchback 2.0 Turbo 186KM 137kW
Jeżeli tylko chcemy to Lancia pali jak normalna dwulitrówka, czyli ok 10 litrów. Wystarczy nie przekraczać granicy 3000 tyś. obrotów. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ chęć pozostawienia za nami wszystkich innych użotkowników dróg wygrywa nad zdrowym rozsądkiem i w żeczywistosci Delta pali w mieście ok. 13,5 litrów.
~Drow
Hatchback 1.6 90KM 66kW
10-11 po mieście, poza miastem ~8. A jeśli chodzi o ceny części, to schrzaniła mi się jakaś rurka w układzie hamulcowym (taka 8 centymetrowa), nie pasowała ani od Fiata, ani od Alfy. Na szczęście mojemu mechanikowi udało się toto dorobić - gdyby nie to, to musiałbym czekać 2 tygodnie na sprowadzenie i zapłacił 2 stówy...
~g
Hatchback 1.6 i.e. 75KM 55kW
za duzo pali jak na taka mase i osiagi(zima w miescie 9,5 latem 8,5 trasa okolice 7) ciezko dostepne i drogie uzywane czesci blacharskie i oswietlenie(o nowych nic nie wiem)za to bardzo tanie czesci mechaniczne i eksploatacyjne(na rozrzad trzeba miec 80zl)jednak ocena 2 bo najwiekszy koszt to paliwo