Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback

Grzegorz, 14 lat temu
Silnik 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Lancia Delta III Hatchback 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW od 2008 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyły mnie 2 rzeczy: Ilośc miejsca w środku (szczególnie z tyłu) dzięki przesuwanej i pochylanej tylnej kanapie i silnik (mały demon)
Doskonałe auto. Na razie to moja miłość. Oryginalny wygląd i rzadkość modelu na drodze sprawia, że wybija się spośród szarzyzny. Auto przemyślane i wygodne. Wszystko tak jak ma być. Jeżdżąc deltą czuje się, że to autko klasy premium.
Rewelacyjny turbobenzynowy silnik. Ciągnie solidnie już od około 2000 obrotów wciskając konkretnie w fotel (przy 3000obrotów to juz ogień), a to wszystko przy umiarkowanym spalaniu i kulturze pracy jednostki benzynowej. Myślę, że przy takim silniku nie ma sobie co zaprzątać głowy dieslem.
Co tu napisać? Działa precyzyjnie i konkretnie. Gałka dźwigni to dzieło sztuki.
Tu pomarudzę ale tylko troszkę. Układ jezdny doskonały do szybkich zakretów, stabilny , daje wyczucie auta, ale... do delty pasuje mi bardziej miękkie zawieszenie, takie bujające. Takie jak to, to bardziej do alfy romeo się nadaje. Ale jest naprawde solidnie dobrze.
Niestety przednie słupki A sa gigantycznie grube. Trzeba bardzo uważać na zakrętach. Do tyłu widoczność bardzo dobra. Z cofaniem nie mam żadnych problemów. A wydawałoby się, że będzie na odwrót.
Wszystko na miejscu i pod ręką. Nie mam zastrzeżeń.
Automatyczna klimatyzacja jest rewelacyjna. Na razie jest zima więc cieszę się z szybkiego nagrzewania wnętrza. Szyby nie parują, automat rządzi wpuszczaniem powietrza do środka. Cód-miód. Tak jak ma być!
Szkoda ze tu można dać tylko 5 punktów a nie 7. To olbrzym w środku, a kompakt na zewnątrz. Tylna kanapa rozpieszcza pasażera. Jakbym nie był kierowcą delty to chciałbym jeździć tylko z tyłu. Kierowca ma nieograniczona praktycznie możliwośc regulacji fotela. Przewygodny samochód - dlatego go kupiłem.
Tu dałbym 4/5 bo przy wyższych obrotach silnik jednak wyraźnie słychać - ale jest to dźwięk bardzo przyjemny. Przy normalnej jeździe - np. miejskiej wogóle nie słychać silnika, dlatego radio nawet jak cicho gra to przenosi pięknie niższe tony.
Daję doskonale na razie. Przy 150 konnym silniku benzynowym spalanie 9,5l w mieście to wg mnie rewelacyjny wynik. Przeglądów i napraw na razie nie miałem.
Tu doskonale. Auto drogie w oficjalnym cenniku, ale dealerzy szczególnie pod koniec roku idą na niezłe upusty cenowe i warto się wtedy zainteresować lancią deltą bo kupuje się kawał porządnego auta i kawałek motoryzacyjnej historii, a nie kolejną skodę oktavię.
Na razie bez najmniejszych problemów. Wysoka jakość montażu i materiałów
Bez problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW [l/100km]