Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback

Azzie, 14 lat temu
Silnik 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Lancia Delta III Hatchback 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW od 2008 - Oceń swoje auto
Kocham to auto. Zakochałem się w nim od pierwszego wsiądnięcia. Na pierwszej wizycie w salonie wpłaciliśmy zaliczki i 4 dni później wyjeżdżaliśmy dwoma nowiutkimi Deltami. Oglądałem wiele innych samochodów w tej cenie: część była żenująca, część poprawna, kilka sensownych, ale tylko w Delcie poczułem się jak na pierwszej randce z pierwszą kobietą której imię nie kończy się na .jpg ;)
Przyznam się szczerze, że to pierwsze moje auto w tej klasie jeśli chodzi o wielkość i \"klasę\". Jak widać wcześniej jeździłem typowymi \"dupowozami\" i uważałem, że samochód jest po to aby przemieszczać się z punktu A do punktu B. Jakże się myliłem! Silnik 1.4 150 KM daje wiele frajdy z jazdy. Aż chce się na każdym wolnym fragmencie docisnąć do dechy. Ustawiłem sobie beep prędkości, bo 130 km/h w ogóle się nie czuje a wchodzi szybciej niż się mógłbym spodziewać.
Skrzynia biegów bardzo fajna, może trochę za daleko trzeba machać wajchą, szczególnie aby wrzucić 5tkę. Mam długie nogi a więc i daleko od skrzyni siedzę. Z drugiej strony rzadko wrzucam piątkę w mieście bo do 100 km/h (oczywiście tam gdzie są warunki) to się jedzie na 4ce bez żadnych ubytków w komforcie jazdy.
Jedzie się bardzo przyjemnie. Zawieszenie w miarę twarde, w środku cicho nawet na polskich łaciatych drogach.
Nie mam większych zastrzeżeń co do przedniej półsfery, z tyły trochę gorzej: tylne i tylne-boczne szyby są już dużo mniejsze i jak czasami trzeba się rozejrzeć 360 stopni dookoła to może być ciężej. Ale jestem w stanie to wybaczyć za wygląd jaki dzięki temu osiągnięto.
Nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest w miarę intuicyjne, jedynie wkurza brak dostępu do ustawień komputera i Blue&Me w czasie gdy samochód jedzie, ale mam wrażenie że chyba wiem czemu ;)
Klima dwustrefowa chłodzi grzeje, tak jak być powinno.
Super, z tyłu istny kopulodrom. Długa kanapa, pochylane oparcie, przyciemniane szyby, tylko gdzie miejsce na butelkę szampana?
Silnik przy 5000 obrotów to już słychać, gdyby to był diesel to uznałbym za wadę, bo co to za przyjemność słuchać ropniaka, natomiast dźwięk benzyniaka na wysokich obrotach to jest to co lubię słyszeć gdy wciska mnie w fotel.
Paliwo opłaca mi firma, serwis i naprawy wliczony w leasing - ale czy jest tu w tym jakaś zasługa Lancii? ;)
Gdy usłyszałem cenę - wiedziałem że to jest właśnie samochód, którego szukałem.
Nie stwierdzono (jeszcze). Z uwag które już ktoś tutaj przytoczył: przydałoby się aby kierunkowskazy głośniej pykały - tu muszę się zgodzić.
Nie stwierdzono (jeszcze). Oby nigdy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW [l/100km]

9,3