Lista ocen Lancia Kappa (102) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarecki82@poczta.fm
Sedan 2.4 20V 175KM 129kW
gdy kupywalem autko poprzedni wlasciciel mowil ze spala okolo 14 po miescie i okolo 9 na rasie... mi przez pierwszy miesica jezdzenia wyszlo troszke ponad 16 po miescie i okolo 12 na trasie edit po 1,5 roku :) w zimie potrafila mi spalic okolo 17litrow gazu na setke po miesice, ale to raczej wina tego ze mam blisko do roboty i prawdopodobnie caly czas na ssaniu jezdze bo sie silnik nie zdazy dobrze zagrzac :D
~Yatzeek
Sedan 2.0 20V 155KM 114kW
Najekonomiczniejszy silnik benzynowy, jaki można znaleźć w Kappie. Znakomita relacja osiągów do zużycia paliwa. Przy normalnej jeździe w trasie (120-130 km/h) koło 9 litrów benzyny lub 10 litrów gazu. Po mieście o litr więcej dla obydwu paliw. Ostra jazda w trasie (z klimatyzacją): 13/14 litrów obu paliw, ostra jazda po mieście - nie wiem, nie umiem szaleć po mieście. Wszystkie pozostałe Kappy, mają już tylko gorsze wyniki.
~Mirek
Sedan 2.0 LE 146KM 107kW
Na gazie spalanie w trasie spada nawet poniżej 10l/100km. W mieście zależy od stylu jazdy waha się między 13 a 15 l/100km. Oryginalne części zamienne kosztują fortunę ale łatwo można znaleźć tańsze odpowiedniki.Warto samemu zadbać sobie o części bo mechanicy lubią zdzierać tłumacząc się tym ze to poprostu Lancia. Nikomu nie życzę wymiany szyby przedniej w zaprzyjaźnionym zakładzie zapłaciłem 980 zł
~Tomek, fomicz@wp.pl
Sedan 2.0 LE 146KM 107kW
Przy bardzo spokojnej jezdzie zuzycie paliwa w trasie wyszlo mi 8l/100, nie wiem jak opisac ten wynik, ale chyba jako przecietnie. Wiadomo, ze silniki w Kappie nie naleza do oszczednych, moze gdyby taki wynik byl przy ostrej jezdzie w w trasie ocena bylaby wyzsza. Przy dosc ostrej jezdzie w trasie spalanie 11l LPG/100. Przy b. duzym obciazeniu podczas wyjazdu wakacyjnego z bagaznikiem na achu 15 l LPG/100.
~dj_tygrys
Sedan 2.4 20V 175KM 129kW
Nadmienię iż wysokość spalania jaką podaję jest jak na razie obserwacją a nie dokładnym pomiarem, druga sprawa że mam termostat otwarty i auto nagrzewa się wolniej czyli sądzę że po wymianie na nowy spalanie delikatnie spadnie. Miasto 14L/100km - Trasa ok 9L-100km, tryb jazdy spokojny, do 3.000 obr ponieważ jestem w fazie docierania silnika, po tym cyklu będzie delikatnie mniej.
~lesfro@wp.pl
Sedan 2.0 LE 146KM 107kW
Mam gaz.Przy spokojnej jeździe,nazwijmy ją normalną (niektórzy mówią na emeryta)gazu na trasie pali od 10 do 13 litrów w zależności od obciążenia.W mieście wiadomo,milion czynników ma wpływ na spalanie ale dodanie dwóch trzech litrów do zużycia na trasie i powinno być dobrze.Benzyna to opinie innych kolegów są zbieżne z moimi.Duże odskoki od większości świadczą o usterce auta.
~arek m.
Sedan 2.4 20V 175KM 129kW
jesli myslisz ze to auto może startować w konkurencji na ekonomiczną jazdę to ... zapomnij! Dałem ocenę żle dla tych którzy myslą ze tak duży samochód powinien spalać poniżej 10 litrów w mieście. Nie da rady. Ci którzy mają ciężką nogę to mogą sobie kupić własny dystrybutor. przy normalnej jeżdzie ok110 na autostradzie zejdzie do ok.9 litrów. Średnio miasto/trasa ok 10 - 11 litrów.
~Skowoo
Sedan 2.0 20V 155KM 114kW
Niestety mimo że Kappa przy zakupie często kosztuje mniej niż używana Fabia, to ceny części już przystają do segmentu E. Nadal jednak oceniam wysoko, gdyż w porównaniu do konkurencji ceny części wypadają korzystnie, spalanie porównywalnie. Problem z dostępnością części występuje rzadko, głównie przy elementach które rzadko trzeba wymieniać.
~amatiii
Sedan 2.0 20V 155KM 114kW
cena do frajdy i oryginalności na drodze nie porównywalna, części śmiesznie tanie jak do fiata, spalanie zależy od stylu jazdy a da się nieźle poszaleć jak i emerycko pomykać:) na autostradzie przy prędkości 180-200km/h na odcinku 300km spalanie to 14.8 LPG/100km 4os. plus bagaż, ten sam odcinek tylko ze 110-130km/h to 9,5 LPG/100km.
Dziennik kosztów dla Lancia Kappa
7,4
13,1
13,4
~Karol M.
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Nie ma dwóch zdań to auto jest oszczędne. W mieście wiadomo, pali trochę więcej, szczególnie na krótkich odcinkach, ale w trasie można tak jechać, aby na jednym baku przekroczyć 1000 km (dwa razy udało mi się przejechać jakieś 1100 km na jednym zbiorniku). Oczywiście rekordów nie biłem ale nie jechałem też przesadnie wolno.