Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

atom, 13 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Lancia Lybra Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : jakość wykończenia wnętrza (rodzaj użytych materiałów, spasowanie elementów)
Układ elektryczny : przepalające się postojówki
Kocham ten samochód.Lybra ma wszystko czego można sobie zażyczyć, niezawodny JTD, bardzo bogate wyposażenie, ewentualny serwis to każdy gdzie naprawiają Fiaty,a dodatkowo dostajemy jeszcze styl i klasę gratis :). Niestety nie jest łatwo kupić Lybrę,często oferowane w komisach są już mocno \"przelatane\"
kultura pracy bardzo wysoka, ładnie się zbiera, mało pali
brak jakichkolwiek zastrzeżeń
zaraz po zakupie byłem zaskoczony jak dobrze ten rodzinny samochód trzyma się drogi.
na początku pamiętam, że lusterka wydawały mi się za małe, teraz jestem już przyzwyczajony i nie mam żadnych zastrzeżeń co do widoczności
dwustrefowa klima w standardzie, czujnik zaparowania szyb, czego więcej chcieć :)
mam 190cm i jest mi wygodnie
myślałem,że będzie jak w S klasie ;)
zużycie paliwa jest fantastyczne (Chorwacja,tam i z powrotem,obładowana,z klimą = 4,8l/100km),koszty napraw jak w np.Fiacie Stilo (za wyjątkiem układu wydechowego - brak zamienników).Stosunkowo drogie są części blacharskie, a oferta używek nie jest zbyt duża.
nie ma konkurencji, za Audika z tego rocznika trzeba dać 10tys więcej ( rocznik 2002- stan na dzien 10/10/2010)
jest przeciętnie, po dwoch latach padl tylko silniczek od nawiewu (nogi/szyba), czujnik położenia wału (100zł)i przekaźnik kierunkowskazów (20zł). Męczący może być jedynie problem z przepalającymi się żarówkami ( bolączka Lancii i Alf).
jak na razie brak :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]