Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

zolw-ninja, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Lancia Lybra Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce brzytwa,nie jeden mój kolega z pracy a są to zawodowi kierowcy był w szoku.
Cóż,auto z klasą,którego nie spotyka się na każdym skrzyżowaniu.Wbrew obiegowej opinii auto naprawdę niezawodne i dobrze wykonane.Jezdzi mi się bardzo dobrze i myślę,że jeszcze długo moją lybrą pojeżdżę.
Elastyczność bardzo dobra jazda na trasie to czysta przyjemność.kultura pracy jak dla mnie tylko dobra.na wysokich obrotach szorstki odgłos pracy.
Biegi wchodzą idealnie
Trochę miękki za to wygoda jazdy wysoka,na zakrętach zachowuje się bez zastrzeżeń,na nierównych zakrętach trochę buja ale tor jazdy zachowuje idealnie.
Widoczność doskonała we wszystkich kierunkach
Cóż naprawdę nie mam się do czego przyczepić.
Wentylacja bardzo dobra,klima wydajna,ogrzewanie dobre ale niestety w zimie silnik długo się nagrzewa ale cóż to wada wszystkich współczesnych diesli,znam gorsze przypadki.
Dla mojej rodziny miejsca jest pod dostatkiem zarówno w przednim jak i tylnym rzędzie.bagażnik mógłby być większy za to ma idealnie regularne kształty.
Do 110 bardzo dobrze,póżniej nie jest już tak fajnie.Ale tragedii nie ma.Planuję dodatkowe wygłuszenie.
co do spalania to spodziewałem się niższego zużycia paliwa ale i tak nie jest zle.Moja jazda to 50%miasto i 50% poza miastem a w mieście trochę bardzo krótkich odcinków.
Według Mnie nie dostanie się nic lepszego za te pieniądze.
z drobiazgów nie zepsuło się kompletnie nic
jedyna usterka jaką miałem to uszkodzony czujnik położenia wału korbowego

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

6,8