Lista ocen Lancia Lybra Sedan (63) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gov
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Skrzynia pracuje całkiem przyjemnie - miękko, lecz pewnie. Fani diesli z pewnością utyskiwać będą na jej zestopniowanie. Silnik jest jednostką wysokoobrotową i przy 100 km/h obroty na V biegu siegają 3000. Przy tej prędkości brzmi on naprawdę przyjemnie (jego dźwięk nie jest natarczywy, ale jednocześnie zadziornie włoski). Przypomina mi czasy, w których jeździłem fiatem 128. Uwaga na dywanik pod pedałem sprzęgła - gdy jest za gruby niepełne...
~Petrus
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Zmiana biegów odbywa sie płynnie, a jednocześnie wyraźnie czuje się, że wchodzi inny bieg. Wg mnie biegi zostały tak skonfigurowane z obrotami, że nie trzeba zbyt często w miescie "mieszać" lewarkiem. Nie jest to zasługa duzego momentu obrotowego, a zatem elastyczności silnika.
~Tomisław
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
skrzynia jak skrzynia, raz mi się zacięła i to przy samym zakupie, musiałem od czekać z jakieś 20 minut i dopiero po chwili się odblokowała :D to był chyba jakiś omen aby tego auta nie kupować, ale niestety uczyniłem to :/
~fgm@vp.pl
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
Dlaczego tak mało automatycznej skrzyni biegów :( !!!!!!!!! Do diesel´a 2.4 JTD gdzie przyspieszając do 60km/h, jadąc w normalny sposób trzeba zmienić 4 biegi - do kitu !!!. AUTOMAT, AUTOMAT i jescze raz AUTOMAT :)
~GTI AUTOHANDEL GRZEGORZ IWANICKI
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
nigdy nie było problemu z manualną skrzynią jedyna wada to twarde sprzęgło ale idzie się przyzwyczaić (stawia opór przy wciskaniu nie chodzi jak w starych VW że noga sama wpadała w podłogę)
~Mariusz
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
To mój pierwszy automat (w opcji na tej stronie można było zaznaczyć tylko manual) i jestem zadowolony. Konstrukcja typu gniotsja/niełamiotsja:) Archaiczna, nie za szybka ale trwała.
~Marek ( madamaxx )
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Dobrze dobrane przełożenia, choć przydało by się żeby obroty na najwyższym biegu przy prędkościach autostradowych były niższe. Poza tym przełożenia wchodzą gładko i bez zgrzytów.
~Stanisław
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Bardzo brakuje 6 biegu. Bardzo! Generalnie narzekać nie mogę - biegi wchodzą bezproblemowo, ze średnim skokiem. Czasami wsteczny nie wchodzi precyzyjnie i trzeba skorygować.
~Jarret
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Chodzi lekko i bez zgrzytów. Niskie przełożenia za krótkie do oszczędnej jazdy ale dobre do szybkich manewrów na szosie. Sprzęgło zwykle nie wytrzymuje 200 000km.
~MACZEK75
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
bez zarzutu , idealna praca plus dodatkowy gadżet w postaci wstecznego biegu synchronizowanego (większość posiadaczy Lybry z silnikiem 2,4 jtd nie jest tego świadoma).
Lancia Lybra Sedan