Ocena kierowcy - Lancia Lybra Sedan

YOGI, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Lancia Lybra Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
miałem kilka aut, wieloma jeździłem zawodowo i okazjonalnie, dla przykładu, E-klasa, 2.9 diesel w automacie z bajerami - po powrocie z Niemiec ból pleców i ogólny zastój kończyn, Lybra jest wolna od tego
bardzo płynnie pracuje, mimo że 1.9 to mnie w zupełności wystarczy nawet na niemieckich autobahnach
biegi wchodzą pewnie, w miarę mocno ale tak że ma się wrażenie że to nowa skrzynia, drążek nie drży w żadnym zakresie obrotów
zawieszenie to kolejna mocna strona, auto jest jak przyklejone do asfaltu, na zakrętach nie mam wrażenia że się położę na bok, dziury wybiera doskonale
tu bym się przyczepił do lusterek i tylnej szyby ale naprawdę nie ma tragedii, łatwo się przyzwyczaić, brakuje wycieraczki na tylnej szybie, gdy auto stoi na przykład na drobnym deszczu krople wody na szybie są uciążliwe
wszystko co potrzebne jest pod ręką i na widoku,
dwustrefowa klima, szybkie odparowanie szyb, duży zakres regulacji temperatur
jeżeli ktoś ma 175cm jak ja to jeszcze będzie narzekał że za dużo luzu hehehe
również jak na 11 letnie auto i diesla jest piękne
auto swoją wagę ma.... ja lubię depnąć, choć równie chętnie jadę majestatycznie przez miasto, wiadomo, zależy od dnia :-) Poprzednia Lancia Delta paliła mało, Lybra również kroku dotrzymuje, jedna uwaga... nie tankować byle gdzie! Oszczędzanie się zemści, to samo tyczy się oleju, Włoszka jest pod tym względem wymagająca.
za ok. 10000 zł można sobie zafundować auto którym pogardzają miłośnicy fur zza Odry, wyposażone w niemal wszystko, pięknie jeżdżące i wcale nie takie awaryjne i drogie w utrzymaniu.
póki co, nic takiego nie nastąpiło po prawie roku jazdy
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]