Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover Evoque II SUV

robert, 3 lata temu
Silnik 2.0 Si4 200KM 147kW
Rok produkcji 2019
Land Rover Range Rover Evoque II SUV 2.0 Si4 200KM 147kW od 2019 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : wadliwe tarcze dwa razy
Inne : obsluga serwisu, slaba
Jestem posiadaczem nowiutkiego Range Rover Evoque i po 4 tysiącach kilometrów zaczęły mi bić przednie tarcze, serwis wymienił je stwierdzając, że były wadliwe. Po kolejnych 4 tysiącach km problem powraca, na nowych tarczach i serwis twierdzi, że to nie ich problem, ponieważ jest to cześć eksploatacyjna i nie interesuje ich fakt, że zrobiłem na nich tylko 4,000 km. Za wymianę dwóch tarcz żądają ode mnie kwoty rzędu 4 tysięcy złoty - auto ma niecałe 9 tysięcy przebiegu, około 4 miesiące od produkcji i już zaczynają się wady, których żadna gwarancja nie obejmuje... (totalny żart). Przy czym proponują ewentualne rozwiązanie tj. napisać do producenta auta. Oczywiście zrobiłem to i po ponad miesiącu oczekiwań dostałem taką samą odpowiedź jak z serwisu. W dodatku zaproponowano mi wymianę na sportowe tarcze , żeby problem się nie pojawiał w przyszłości. (Pragnę jedynie dodać, że mam silnik 2.0l - 200km, który raczej nie należy do sportowych jednostek). Oczywiście wymiana w 100% na mój koszt, który jak sami się możecie domyśleć, nie jest mały... Oczywiście jest to główny powód dla którego odradzam zakupu tego samochodu i korzystania z serwisu Land Rover'a. Po zakupie auta dla tej marki liczą się tylko pieniądze, dlatego właśnie następny zakup auta wykonałem gdzie indziej, jestem zadowolony obsługą i śmiało mogę stwierdzić, że dla zaoszczędzenia kwoty kilkuset £ marka "Land Rover" utraciła klienta. Oczywiście co za tym idzie, każdy inny zakup w przyszłości wykonam w innym salonie i na pewno nie spod szyldu Brytyjskiego producenta. Polecam producentów aut gdzie takie historie nie mają miejsca i wada znaczy wada, a nie "kombinowanie". Zastanówcie się, czy chcecie kupić nowe auto, żeby mieć problemy rzędu 10 letniego auta, zanim udacie się obejrzeć te jakże piękne i kuszące auto :) * Posiadacz "new Range Rover Evoque 2.0L" któremu wstyd zaprosić kogoś do samochodu, w którym bicie tarcz jest porównywalne z autem rzędu 91r.
masa auta ledwo daje się uciagnac przy tym silniku
skrzynia biegów w miare dopracowana, ale to nie jest to co powinno byc
jest wporzadku
nie mam wiekszych zastrzezen jednak nie odniosla na mnie wrazenia zadnego
jest okej
spalanie rzedu sportowych aut..
nie ma wiekszych problemow
bagaznik tragedia, z tylu tez za duzo miejsca nie ma, jak kierowca jest troszke wyzszy
moglby byc lepiej wyciszony
serwisy i wymiany to jeden z najdrozszych serwisow na swiecie
bardzo słabo
wadliwe hamulce
wadliwe i bijace tarcze, co nie jest problemem dla producenta

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Si4 200KM 147kW [l/100km]

18,3