Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover Sport II SUV

RR, 3 lata temu
Silnik 3.0 SDV6 292KM 215kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Land Rover Range Rover Sport II SUV 3.0 SDV6 292KM 215kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Czujesz, że panujesz nad trakcją
Karoseria : Po prostu kultowe piękne auto
Zawieszenie : Pneumatyczne na każde warunki
Pięknie wygląda z zewnątrz. Niezwykle przyjemnie podchodzić do niego i wsiadać. W środku komfort iście królewski jak przystało na brytyjczyka. Doskonała jakość skór. B dobre wykończenie. Nic nie trzeszczy. Doskonały na dalekie podróże. Wcześniej jeździłem Volvo i Lexusem, ale tylko w RR nie mam kłopotów z kręgosłupem. W mieście z kamerami też OK. Jak na tak duże auto doskonała dynamika jazdy (aluminiowa karoseria), a spalanie wręcz śmieszne porównując do innych aut tej wielkości. Silnik ma b fajny "pomruk" i jest czym wyprzedzić. W terenie jest terenowy ( w górach na nartach luzik i jest miejsce na bagaż), w mieście wiedzie na każdy krawężnik i można parkować wszędzie. Regulowane pneumatyczne zawieszenie bajka!!! Nagłośnienie super. Jedynie navi kiepskawa, ale to bolączka większości aut. Drogie marki olewają nasz piękny kraj.
RR się nie przyznaje, ale silnik jest Peugota i to ogromny plus. Sprawdzony, niezawodny i ma kopa. Trzeba tylko dbać o regularny serwis olejowy i nie ma problemu.
Niemiecka solidność
Na autostradzie doskonały, w terenie najlepszy.
Sztywna, mocna. Daje poczucie bezpieczeństwa.
OK z kamerami no problem
Generalnie OK. Pozmieniał bym tylko przyciski w drzwiach kierowcy miejscami
Komfortowe, a od teraz zawsze auto z podgrzewaną przednią szybą. Wcześniej myślałem, że to bajer, a tu działa!!!
Wystarczająca. Może bym wprowadził przesuwną t kanapę
OK Może powyżej 160 zaczyna być mniej miło, ale to w końcu wielki SUV. trzeba zakładać dobre opony i jest lepiej
Serwis w ASO drogi, ale cóż w końcu to królewskie auto. Na szczęście jest w Polsce kilka doskonałych niezależnych serwisów RR
Zero problemików
Miałem tylko incydent z wyciekiem oleju z t mostu, ale przyjechała laweta zabrała do ASO i oddała zrobione

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 SDV6 292KM 215kW [l/100km]

10,2