Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover II

krzys1961, 12 lat temu
Silnik 4.6 V8 HSE 224KM 165kW
Rok produkcji 1997
Land Rover Range Rover II 4.6 V8 HSE 224KM 165kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nie wszyscy wiedzą iż w tym aucie da się zaprogramować mnóstwo różnych dodatkowych funkcji - aut.świała itp.Trzeba uważać na alarm nie lubi anten telefoni komórkowej i innych nadajników - potrafi wejść w tryb awaryjny. Potrzebny do opieki nad nim dobry mechanik, mój serwisuje Marek Bury i Słowik - super fachmani bo też kochają te auta.
Układ hamulcowy : częste zmiany klocków .
Jest to auto które należy kochac a nie tylko jeździć.Moje auto ma nr 57 z 75 wyprodukowanych na świat.Jest full wypas i nie cierpi innych kierowców.
Krótko mówiąc roczny przebieg około 65000 km,zmiana oleju co 10000km,świece 2 x w roku,przewody x1 w roku.Olej Castrol 10W40.Raz w roku sprawdzany na komuterze.Jezdze na gazie i co - po prostu mistrzostwo.
Co 40000km zmiana oleju i filtra w Żabieńcu pod Piasecznem.Cudo.Uwaga w zime na zamarznięcie odpowietrznika bo wywali olej bagnetem.
Zmieniłem po 2 latach - poduszki,sprężarke i jeden czujnik położenia nadwozia.W tym roku wszystkie gumy w zawieszeniu przód koszt całkowity 700,- zeł na orginale.Ludzie nie piszcie głupot - czujnik położenia kosztuje niecałe 400,- zeł.Takie są Polskie drogi.Aha jeszcze 8 szt kapsli bo pogubiłem na dziurach.
Co tu pisać - SUPER.
Wszystko po prostu prawie na miejscu - uwaga na otwieranie szyberdachu w zime(uszkadzają się prowadnice)problem z wymianą i koszty.Najlepiej odłączyć kostke pod lampką na zime.
Siadają silniczki sterowania (serwa) są tylko 3 a nie 7.Koszt wymiany kpl.1500,- zeł pamiętać trzeba o oringach przy nagrzewnicy koszt oringów 5,- a wymiana 1000,-,więc lepiej zrobić to razem. Klimatronik tak działa jak chce ale to wina na ogół czujnika a dokładnie brudu - należy go od czasu do czasu odkurzyć.Również należy wyprać nie raz gąbki w tylnej pokrywie. Ogólnie jest dobrze.
Auto tylko dla 4 osób i nie wielkiego bagażu.Nagłośnienie cacy.
Lepsze mam w S-ce.
Ten motor ta masa więc na co liczycie.
Zanim zaczniesz płakać pomyśl ile zapłaciłeś ale ile ono kosztowało nowe.
Bzdety szkoda pisać.
Jak się dba tak się ma.