Ocena kierowcy - Lexus GS II

K1, 11 lat temu
Rok produkcji 1998
Lexus GS II 3.0 223KM 164kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak pisałem wcześniej rewelacja.
Po co pisać, wystarczy przeczytać wcześniejsze wypowiedzi. Serio to traktuję Lexusa GS\'a jak BMW 5, Mercedes E z tamtych czasów. To BMW jeszcze wykonaniem i wnętrzem jest naprawdę fajne, Merc za to ma jakość silnika i tą wielkość, troszkę taczkowate zawieszenie(ogólnie wolę stare W124). To Lexus ma w sobie jeszcze to coś, co wybija ponadto. Mój kolega, który wcześniej miał BMW E39 - się psuło na potęgę, teraz ma Merca W210 jest w szoku, że to auta tej samej generacji i klasy. Trzeba szukać, nie tylko w niemieckich koncernach. Dla mnie auto bije na głowę konkurentów, nie zamieniłbym nawet za nowsze roczniki wyżej wymienionych, a kto wie na nowego Lexusa też chyba bym się bał zamienić.:)
SILNIK MADE IN JAPAN! Nie trzeba się tu rozpisywać, auto ma 15 lat, a silnik cyka jak nowy. Praca rewelacyjna, szybko się zbiera po wciśnięciu kick-downa. Wiadomo to jest kolubryna ale moc jest wystarczająca (w mojej ocenie). Porównując do aut tej klasy BMW 5 (E39) i Mercedes E(W210), jestem przekonany, że silnik jest \"najkulturalniejszy\", osiągi są w jakiś tabelkach więc nie oceniam, bo jeżdże autem nie tabelkami. Żadnych wad, żadnych usterek, małe zużycie oleju (tu moje zaskoczenie, ponieważ spodziewałem się, że jednak...), odnosi się wrażenie jakby miał tak jeździć wieczność:D
To mój pierwszy automat ale nie pierwszy jakim jeździłem. Po zakupie testował auto mój kolega, który jeździ Mercedesem z automatem 7G i stwierdził, iż jego skrzynia działa mniej płynnie. Porównywanie do Mercedes W210 jest nieporozumieniem. Nie chcę tu forować sądów, że to Mistrzostwo Swiata ale w takim roczniku... Trzeba skrócić na 4 bieg jak się chce mocno wyprzedzić, żeby automat niepotrzebnie nie redukował sam ale mi to sprawia frajdę :D Brak usterek!
Bomba! Ocena 4 bo lubię jeździć szybko jednak masa robi swoje i jednak czuć to \"kanapowo\", na pewno lepiej niż w porównywalnej klasie Mercedesa W210. Natomiast nasze drogi zdają się nie być problemem dla Lexusa - wogóle! 5 za komfort, 4 za sport z lekkim pobłażaniem :)
Żadnych problemów. Dla mnie widoczność nigdy nie stwarzała problemów, duże lusterka, dobra pozycja za kierownicą, wszystko widać nawet z wysokimi pasażerami z tyłu.
Dla mnie wszystko na swoim miejscu, rzecz gustu.
Rewelacja! Porównuję do poprzedniego auta, Alfa Romeo 156SW - brak porównania, Mercedes W210 - brak porównania, tu znacznie lepiej wypadał W124.
Kierowca i pasażer full komfort, pasażerowie z tyłu już słabiej, tu na pewno trzeba przyznać, że Mercedes W210 ma więcej miejsca.
Tu jest Mistrzostwo Swiata! To jest kategoria, w której Lexus bije na łeb, wszystkich. Bez wyjątku, czy to auto nowe czy stare, Mistrzostwo Swiata i tyle :)
Mam instalację gazową, sprawuje się bezproblemowo, STAG 300. Spalanie w mieście ale takim bardzo tłocznym i na małych odcinkach jazdy po 2km, 3km jest wysokie nawet pod 17l/100km. Tylko mówiąc miasto trzeba rozdzielić, miasto jak jedziesz do domu z roboty 10km i miasto ścisłe centrum, światła korki, itd. Trasa to max 13l/100km nie ważne czy jadę na autostradzie 120km/h czy 200km/h. Benzyna miasto 13,5l/100km, trasa 11l/100km.
Nie wiem jak z ceną na rynku wtórnym, ja kupowałem od znajomego. Dla mnie rewelacja zważywszy na to, że to auto kiedyś kosztowało porównywalnie 40tyś euro. Są jeszcze tacy właściciele jak mój znajomy, którzy kupili je po takiej cenie, dziś cena są zabójczo niskie. Dla mnie warto.
Brak problemów, fakt że autem przejechałem 10000km więc nie mogę za dużo powiedzieć. Tu słowo wyjaśnień, bo ludziska piszą o różnych autach, że się zawiedli i że słabo z jakością. Trzeba spojrzeć jakie egzemplarze auta kupili i ilu właścicieli jeździło, jak jeździło i jak serwisowało. To tyczy się każdego samochodu. Ja kupiłem samochód od znajomego z UE, zamożnego człowieka, który był jego pierwszym właścicielem, serwisował tylko w Lexusie i nie bardzo wiedział o czym mówię, jak zapytałem czy robił naprawy w innych miejscach niż serwis(jakie naprawy i po co jeździć gdzieś indziej jak jest serwis??:) Auto naprawdę jest nie zawodne i odnoszę wrażenie, że nie ma sensu kupować nawet najnowszego modelu :)
Brak! Jak wyżej...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 223KM 164kW [l/100km]