Ocena kierowcy - Lexus GS IV Sedan

lee, 2 lata temu
Silnik 450h 345KM 254kW
Rok produkcji 2012
Lexus GS IV Sedan 450h 345KM 254kW od 2012 - Oceń swoje auto
Silnik : taka moc przy tak niskim spalaniu jest w zasadzie bez konkurencji.
Inne : żadnych
Genialny samochód. Lepszym nie jeździłem. Szybki, oszczędny, kompletnie bezawaryjny. W zasadzie bez konkurencji na rynku.
345 KM. Wolnossący V6 3,5 l plus silnik elektryczny. Żadnych kompresorów, turbin. Nic, co by się mogło zepsuć. Silnik elektryczny powoduje, że spod świateł nie ma nawet milisekundy zawahania- rusza, jak tylko dotkniesz pedał gazu. I pędzi aż pod 250 km/h bez zadyszki.
bezstopniowa CVT. Szybka i bezawaryjna. Dźwięk symuluje zmianę biegów, ale to tylko sztuczka programowa.
napęd na tył. Jeździ jak przyklejony, a układy kontroli trakcji nie pozwalają wpaść w poślizg. A nawet, gdyby Ci się udało, to łatwo go wyprowadzić, jak to tylnonapędówkę. Poprzednio miałem E Klasę z napędem 4 matic. Lexus jeździ lepiej.
nie mam uwag. Ładny model, odróżnia się od niemieckich konkurentów, a przy tym nienachalny.
nie mam uwag- świetna kamera cofania, czujniki z przodu, czujnik martwego pola w lusterku.
wszystko na swoim miejscu- duży schowek pod podłokietnikiem, wystarczające w drzwiach. Niczego nie muszę szukać na panelu. Otwieranie zbliżeniowe, w ogóle nie wyciągam kluczyka z kieszeni. Przestarzała nawigacja i drogie uprgady, ale po co korzystać z samochodowej, skoro masz mapy googla. Może bagażnik mógłby być trochę większy, ale gdzieś te baterie trzeba było upchać. Ni i bagażnika nie sposób powiększyć, między bagażnikiem a kabiną pochowane są akumulatory silnika elektrycznego.
działa efektywnie, cicho i sprawnie
z przodu olbrzymia ilość miejsca, z tyłu wystarczająca. Jeśli nie masz 2 metrów, pasażer z tyłu będzie jechał bardzo wygodnie.
bardzo dobre. Nawet przy 200 km/h można normalnie rozmawiać.
jeżdżę nim już 4 lata, przejechałem ponad 150 tys km i nawet najmniejsza śrubka nie zechciała się popsuć. Niemiecka konkurencja nie dorasta mu do pięt pod tym względem. Rewelacyjne spalanie przy takim silniku- komputer pokładowy pokazuje mi średnią z ponad 200.000 km 7,7 l/100 km. Na trasie potrafi zejść poniżej 5,5 l, za nic w świecie nie chce wziąć więcej niż 10 l.
nowy kosztował kiedyś jakieś 350.000 zł. Kupując używanego dostajemy świetną jakość wykończenia, pełne wyposażenie, świetny silnik z niskim spalaniem i brak jakichkolwiek awarii. Ciężko będzie mi wymienić go na coś lepszego
samochód kompletnie bezawaryjny. Nie zepsuł się jeszcze żaden najmniejszy nawet drobiazg
żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 450h 345KM 254kW [l/100km]