Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan

Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2016
Lexus IS III Sedan 200t 245KM 180kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Niski poziom hałasu
Miałem w życiu wiele samochodów. Wszystkie nowe, odbierane z salonów, w tym kilka klasy średniej (Laguna, Mondeo, Citroen C5, Passat). Żadne z poprzednich aut nie zrobiło na mnie tak piorunującego wrażenia jak IS 200T. To bardzo szybki samochód, genialnie się prowadzący i nieprawdopodobnie cichy. Czuję się w nim jak w klubie wysokiej klasy. Super wygodne siedzenia i otulające mnie wnętrze tworzą bardzo przyjazną atmosferę. Nie ma tu zbędnych świecidełek, jest rzeczowo i elegancko.
Mocny w całym zakresie obrotów, jak na 4 cylindry ładnie brzmiący i cichy.
Szybki automat ośmiobiegowy, pracuje bez żadnych szarpnięć.
Nie jest zbyt miękko, ale jedzie jak przyklejony do drogi. Mały promień skrętu dzięki tylnemu napędowi. Żadnych niepotrzebnych efektów akustycznych ze strony zawieszenia.
Widoczność dobra. Znakomite, duże lusterka boczne.
Bardzo prosta, wręcz intuicyjna obsługa wszystkich urządzeń.
Rewelacyjnie działająca klimatyzacja i co najistotniejsze, wyjątkowo cicha, niemal bezszelestna.
Auto wygląda na dość filigranowe ale wnętrze jest całkiem pokaźne, z klasą C Mercedesa może śmiało konkurować, tak jak z BMW3 i A4. Dla czterech osób komfortowo a jeśli ktoś ma ochotę wozić dużo powietrza to polecam Mondeo lub Superba.
To największe zaskoczenie. Passat, którego miałem wydawał się być dość cichym autem jednak Lexus przekroczył moje wyobrażenia. W mieście praktycznie w środku nie słychać nic poza toczącymi się oponami ( hałas zależny zdecydowanie od nawierzchni ). Na autostradzie przy 150 km/h cisza.
Trudno mi na razie ocenić, przejechałem zbyt mało km. Nie będzie tanio, bo te 245 KM trzeba wykarmić, ale frajda z jazdy wynagrodzi to na pewno. Zbyt krótkie okresy między przeglądami ( 15 tys. lub rok )
Zdecydowanie lepiej niż konkurencja europejska. Przymierzałem się do Mercedesa C-klasse (w tej opcji wyposażenia miałby tylko 156 KM ), BMW 320 ( drogi i głośny ! ) , Audi A4 ( w tym wyposażeniu tylko 150 KM ). Brałem także pod uwagę samochody z półki niżej : Passata ( wygląd nijaki, samochód bez emocji ) i Mazdy 6 ( ładna, nadmuchana, niemiłosiernie głośna na autostradzie ).
za mały przebieg, by oceniać
za mały przebieg, by oceniać