Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan

K, 7 lat temu
Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2015
Lexus IS III Sedan 200t 245KM 180kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Świetne wyciszenie.
Świetny samochód, zakochałem się w nim w zasadzie od pierwszego wejrzenia i juz mi tak zostało :)
Super moc i elastyczność, bardzo ładnie brzmi.
Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie, po kickdownie czas reakcji jest dużo wolniejszy niż w skrzynkach dwusprzęgłowych, ale za to mam nadzieję, że w przyszłości będzie z nią mniej problemów.
Dla mnie po prostu mistrzostwo. Samochód jedzie, jakby był przyklejony do drogi, pokonywanie zakrętów przy większych prędkościach to absolutnie żaden problem, jednocześnie komfort jest na bardzo wysokim poziomie.
Bardzo dobra, chociaż bardzo duża w tym zasługa czujników parkowania i kamery cofania, bez nich pewnie nie byłoby najlepiej z uwagi na małą szybę z tyłu oraz to, że to sedan :). Duży plus za duże lusterka, dzięki temu nie ma martwej strefy (choć to pewnie zależy od wzrostu, ułożenia fotela itp.)
Ok. Wszystko przejrzyste i pod ręką. Fotele wygodne i bardzo dobrze wyprofilowane. Minus za brak regulacji odcinka lędźwiowego w podstawowych fotelach. To trochę niepoważne w aucie tej klasy. Brak kieszeni w drzwiach z tyłu.
Świetna. Bardzo szybko chłodzi, działa cichutko.
Dużo miejsca dla 4 osób. 5 będzie miała przerąbane z uwagi na bardzo wysoki tunel środkowy. Co ważne nawet miejsca na tylnej kanapie są bardzo dobrze wyprofilowane. Wszędzie sporo miejsca na nogi.
Ekstra.ford był świetnie wyciszony, ale tutaj jest jeszcze lepiej. Przy 140 słychać jedynie delikatny szum opon. Kiedy szukaliśmy auta jechaliśmy jeszcze mazda 6 i tam przy tej prędkości nie dało się już rozmawiać bez podnoszenia głosu
No tutaj mnie najbardziej zabolało po przesiadce z diesla :) spalanie w mieście to spokojnie 10l, w dużych korkach 12-12.5, trasa kolo 9,5 (jazda 140-160). Jak prowadzi żona to wychodzi kolo 1-1.5l mniej :)
W takiej cenie (oczywiście po negocjacjach, obniżkach itp.) Nie widzę sensownego konkurenta. Zastanawialiśmy się nad mazda 6, ale jest dużo głośniejsza i dużo częściej kradziona, bmw 3 czy mercedes C z podobnym wyposażeniem kosztuje kilkanaście tysięcy więcej.
Póki co nic się nie dzieje. To jeszcze za krótko żeby oceniać.
Nic złego się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 245KM 180kW [l/100km]

10,3