Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan

krewecie, 7 lat temu
Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2016
Lexus IS III Sedan 200t 245KM 180kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Świetne wykończenie. MAteriały wysokiej jakości, skóra bardzo miłą w dotyku, przeszycia czerwoną nitką. Wykończneie w środku daleko odbiega od mercedesa, bmw czy audi, przy czym bmw najbardziej zaskoczyło mnie negatywnie.
Dla moich potrzeb jest doskonały. Tylna kanapa jest, choć mała, ale nie prowizoryczna jak w nisskiej gtr czy maserati gt, ale z drugiej strony daje dużo frajdy. Jak na te pieniądze, chyba najlepszy z sedanó z zacięciem sportowym.
biegi mogły by wpadać szybciej
biegi mogły by wpadać szybciej
Bardzo dobre prowadzenie przy każdej prędkości.
Przednie fotele super komfortowe. Z tyłu jednak czuć zacięcie sportowe samochodu.
Żre jak smok. Zaraz po odebraniu z salonu, na odcinku 450km średnia wyszła 16l/100km. W krótkiej trasie spaliło mi 11l/100km. W mieście nie cisnąc wychodzi spokojnie 16l, a jak się ciśnie to szybko przelatuje przez 19l. Za to przyjemność z jazdy duża. Bardzo dobrze się prowadzi. Trochę twarde zawieszenie z tyłu, ale dzięki temu nawet szybkie zakręty okazują się bezproblemowe. Biegi zmienia trochę długo, ale cóż wymagać od samochodu za te pieniądze. Lamborghini to nie jest. Siedzenia bardzo wygodne i dobrze wyprofilowane. Na pewno zaletą przysuwanie się fotela i kierownicy przy zapłonie i odsuwanie po wyłączeniu silnika. Bardzo ułatwia to wsiadanie do dość niskiego samochodu jak na tę klasę. Słowem zakończenia mogę tylko wspomnieć, że dla rodziny tego samochodu nie polecam. Za niski, za twardy i mało miejsca z tyłu.
Tak, jak pisałem wczesniej, przed zakupem jeźdizłem chyba wszystkimi markami na polskim rynku i lexus bardzo mocno odbiega od peletonu. Na prawdę bardzo dobre wykończenie.
nie miałęm jeszcze nieprzyjemności z usterkami
nie miałęm jeszcze nieprzyjemności z usterkami