Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan

cezlejko, 6 lat temu
Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2015
Lexus IS III Sedan 200t 245KM 180kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Nie koncentrowałem się na początku na wyciszeniu auta, ale teraz jak jadę jakim kolwiek innym autem to widzę ogromną różnicę w wyciszeniu. Lexus daje bardzo dużo komfortu w tym zakresie, jednocześnie prze świetnych parametrach jezdnych.
Silnik : Spalanie niestety jest spore, ale miałem tego świadomość kupując Lexa. Jako rade dodał bym tylko, dla tych co w 90% czasu jeżdżą po mieście w korkach aby wybrali hybrydę, bo 2.0t w korkach i w mieście jest paliwożerna bardzo, a hybryda zamyka się w 8.0l na 100 km.
Rewelacyjny komfort jazdy w sportowym stylu :) Super cichy, w drapieżnej odsłonie.
Silnik świetny pod względem parametrów : dynamika, elastyczność, kultura pracy. Jedynie spalanie daje trochę popalić.
Jedna z najlepszych jaką jeździłem. 8 przełożeń super szybka, klasyczne DSG się chowa przy tej skrzyni (jeździłem DSG przez kilka lat).
Auto ma rewelacyjne zawieszenie świetnie trzyma się drogi, idealnie pokonuje zakręty. Układ kierowniczy precycyjny :)
WIdoczność ok, w szczególności jak się ma kamerę cofania.
Nic dodać nic ująć.
Wszystko ok.
PRzestrzeń wystarczająca aby komfortowo podróżować i dynamicznie pokonywać zakręty.
Super Cicho, inne auto powinny się uczyć od Lexusa jak wyciszyć wnętrze auta.
No niestety nie jest za bardzo ekonomiczny , 13 l w mieście trzeba dać aby normalnie jeździć.
Po porównaniu i testach BMW 3, Mercedesa c,Audi A4 (które na początku było moim faworytem), Skody Superb, Mazdy 6, TOyoty Avensis zdecydowałem się na LExusa. Po 2 latach jestem cały czas zadowolony, a jedynym aspektem który dodaje odrobinę na minus to spalanie, ale jak się ma 245 KM i świetnie prowadzące się auto to trzeba niestety zalać odpowiednią ilość paliwa. Samo życie.
Bez zastrzeżeń :) Jak wiadomo Lexusy i Toyoty naj mniej awaryjne , i dobrze trzymają cenę.
Brak po 2 latach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 245KM 180kW [l/100km]