Ocena kierowcy - Lexus NX I SUV

Butrus, 9 lat temu
Silnik 300h 197KM 145kW
Rok produkcji 2014
Lexus NX I SUV 300h 197KM 145kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Auto bardzo poprawne właściwie pod każdym względem. Wcześniej opisywałem moje poprzednie auto i tu też będę kontynuował aktualizację wpisów http://www.autocentrum.pl/oceny/honda/accord/viii/sedan/silnik-benzynowy-2.0-vtec-156km-od-2008/ocena-kierowcy-1331152770/
Najlepsze wyciszenie w tej klasie, przed zakupem porównywałem Volvo XC60, Audi Q5, BMW X3 i to ostatnie było moim faworytem do czasu jazdy próbnej (kiepsko wyciszony diesel, szum opon i odłosy kamyków z nadkoli przekreśliły go)
Ta skrzynia to majstersztyk. Brak możliwości wyczucia zmiany biegów to naprawdę super rozwiązanie - każde auto obok jadące auto podczas przyspieszania ma przyrosty i spadki przy zwiększaniu prędkości a w Lexus jak w tramwaju!
Czuć masę 1,8t ale praca zawieszenia i wyciszenie na 6.
Próbowałem przed zakupem ok. 15 aut różnych marek ale jazda Lexem jest dla mnie. Oczywiście po jeździe BMW 5 Xdrive byłem zachwycony ale 270tyś. za auto którym jechałem to nieporozumienie.
Wszystko na swoim miejscu, logicznie. Brak typowego schowka na okulary jak np. w Accordzie rekompensuje miejsce na kolumnie kierownicy przed zegarami i super się sprawdza.
Działanie wentylacji super (cicho, nie czuć i nie słychać jej działania a temp. po chwili jest ok)- co do klimy napiszę latem.
Ilość miejsca na tylnej kanapie jest jak aż nadto + pochylanie tylne siedziska. Z przodu w pierwszym momencie ma się wrażenie, że jest wnętrze skrojone na wymiar ale bardzo wygodnie. Mam drobną uwagę, czasem przy próbie gwałtownego skrętu w prawo łokciem haczę o podłokietnik - po 3tyg. się niby przyzwyczaiłem ale mam wrażenie że w Accordzie to było lepiej rozwiązane.
Najcichsze auto w tej klasie i cenie. Nie ma i piszę to z pełną odpowiedzialnością żadnej konkurencji w tej klasie bo testowałem sporo aut. Oczywiście przy gwałtownym przyspieszaniu słychać silnik ale podczas normalnej jazdy, żaden podkreślam żaden diesel nie ma żadnych szans konkurować.
I tu mały zawód Lexus podaje spalanie 5,4l na setkę mi po 3 tankowaniach wychodzi ponad 8,2l wię rozbieżność spora. Mam dopiero 2250km przejechane na zimówkach. Ze wstępnych obserwacji wynika, że miasto 7,5 a na autostradzie z 9,5 (Accord 2,0 benzyna 156KM skrzynia ręczna spalił mi średnio 8,5l - spalanie notowane w notesie wszystkich tankowań przez 5 lat i 142tyś/km)
179tyś na wersję Elite AWD + pakiet business i lakier metalik w przedsprzedaży to nie szał ale to cena adekwatna do tego co otrzymujemy
Brak na razie - nowe auto. Dziwne jest tylko to, że bak ma niby pojemność 56l a kontrolka paliwa pokazuje zasięg, że jest już niby np. 8km zasięgu a daje się zatankować tylko 47,5l - nie wiem czy tak ma być czy też pływak w baku wymaga regulacji.
j/w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300h 197KM 145kW [l/100km]