Lista ocen Lexus UX (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Crossover 200 171KM 126kW
Nie mam uwag. Automat CVT jest moim zdaniem bardzo dobry. Niektórzy narzekają, że wyją te auta na wysokich obrotach zanim osiągnie samochód docelową prędkość. Ale ten automat najnowszej generacji symuluje biegi, więc problem odpada. Masz do tego i tryby jazdy (ECO, normal i sport), i łopatki, którymi możesz zredukować bardzo szybko o dwa/trzy biegi i wygarnąć do przodu. Gdy jeździsz wokół komina wrzucasz ECO i oszczędzasz benzynkę.
~fidens
Crossover 200 171KM 126kW
Pracuje świetnie. Skrzynia to też majstersztyk technologiczny. Warto poszukać informacji o niej, bardzo ciekawa konstrukcja. Tylko Japończycy mogli cos takiego skonstruować. Owszem do pracy skrzyni przy ostrym dodawaniu gazu trzeba się przyzwyczaić ale po dłuższym użytkowaniu samochodu staje się to normalne. W trybie sport czuć, że się jedzie.
~mkotecki
Crossover 250h 184KM 135kW
Do pracy bezstopniowej skrzyni biegów ECVT trzeba się przyzwyczaić. Dla kogoś kto nie jeździł samochodem z takim rozwiązaniem to ta skrzynia jest zbyt idealna gdyż próżno tutaj doszukiwać się oznak zmiany biegów. Jeździ się trochę jak „Malexem” ale to bardziej zaliczał bym do zalet niż do wad. Wszystko gładziutko i miękko.
~Mephal
Crossover 250h 184KM 135kW
płynna, fantastyczna gwiazdkę odejmuje za hałas, który przez nią silnik wydaje przy mocniejszym traktowaniu pedału przyspieszenia, jazdza bardzo płynna bez szarpnięć idealna do komfortowego przemieszczania się bez szaleństw.
~Damian
Crossover 200 171KM 126kW
No cóż. Jest to największy mankament. Jednostopniowa skrzynia nie robi szału. Szczególnie dźwiękowego. Co prawda zrzuca biegi co jakiś czas, ale szczególnie na autostradach/ekspresówkach przy przyspieszaniu potrafi wkurzyć.
~krzysiek
Crossover 250h 184KM 135kW
Nie dla mnie....polecam Mesrcedesa,ZF-y czy starego Lexusa - niesmiertelne,działające prawidłowo.Wiadomo CVT tańsze ale jak płace to wynmagam....
~WWLion95
Crossover 250h 184KM 135kW
Idealnie dobiera przełożenia do stylu i ustawionego trybu jazdy, jej praca jest zupełnie nieodczuwalna. Jazdą z tą skrzynią przypomina jazdę... melexem.
~kamilio
Crossover Facelifting 2.0 250h 184KM 135kW
Działa bardzo gładko, bezszelestnie. Układ hybrydowy działa bardzo dobrze -odczuwa sie obcowanie z zaawansowana technologią.
~Wojtek
Crossover 250h 184KM 135kW
przy dużych prędkościach mogłaby udawać wirtualne biegi. Moja tego niestety nie ma. Automat pracuje bez zastrzeżeń.
Dziennik kosztów dla Lexus UX
~Wojtek