Ocena kierowcy - Lincoln Continental IV

Lincoln Continental Town Car, 14 lat temu
Rok produkcji 1979
Lincoln Continental IV 6.6 290KM 213kW 1970-1979 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo ladnie pokonuje nasze nierownosci ;)
Doskonale. Piękna masywna linia. piekny dzwiek. Wygodny. Prawdziwy amerykanski kanapowiec. Nic tylko lac, lac, lac paliwo i jechac, a i nie zapomnij jeszcze raz zalac;)
Silnik jaki posiadam w Lincolnie to 400cu (6.6), 160KM miał jak był nowy, teraz nie wiem nie sprawdzałem. Zachowuje się ślicznie, wydaje piękny charakterystyczny dźwięk prawdziwej amerykańskiej V8.
Skrzynia biegów automatyczna 3biegowa. Zdziwiłem się bo liczyłem, że będzie odczuwalna zmiana - ale naprawdę nie ma szarpnięć. Gdy toczymy się i depniemy gaz to redukcja jest szybka i odczuwalna.
Jest to bardzo szeroki i długi samochód (szeroki 2m, długi 6m) ale jest to kańciasty samochód, więc nie jest źle ;) Patrząc przez przednią szybę widzimy maskę i chet chet daleko znaczek Lincolna. Z tyłu już nie widać tak obrysu, ale można to przeżyć.
Wszystko co potrzeba jest pod ręką. No może trzeba się nieźle wyciągnąć, aby dostać się do schowka pasażera bo znajduje się chyba 3m dalej :D Skrzynia przy kierownicy, kierunki przy kierownicy, światła -pokrętło w desce, wycieraczki - pokretlo w desce, antena suwak w desce, długie - przycisk w podłodze - chyba wymyslony zeby lewa noga sie nie nudziła:D Ogólnie wszystko jest pod ręką. drzwi sa całe w przełacznikach od lusterka (lewego) dzojstik od siedzenia guziki od kata siedzenia 4x szyby, centralny i blokada szyb. = 2dzojstiki i 8 przelacznikow
Ogrzewanie bardzo dobre, szybko sie nagrzewa wnętrze. Klimatyzacja też działa sprawnie. 3predkosci wiatraka.
Posiadam wersje Tow Car (4drzwiowy sedan) i miejsca z przodu jak i z tyłu jest naprawde dużo. Przesiadając się ze zwyklęgo auta miejsliego gdzie praktycznie siedzi się bark w bark, to tu w Lincolnie siedzi sie luźno i daleko od siebie. Ale jest to samochód 6osobowy (3+3) ale nawet w tyle osób każdemu jest wygodnie na dłuższej trasie-sprawdzane ;D
Teraz nie wiem czy uznać to za + czy - żę jest samochód bardzo wyciszony, bo wewnątrz tylko delikatnie słychać pomruk V8.
O takich rzeczach sie nie pisze ;) 20-23l/100km niektorzy beda narzekac ale wkoncu jakos te 6.6l trzeba napedzic. Tym samochodem nie robi sie duzo km, mozliwosc rejestracji na zabytek - 1 przeglad na zawsze (200zl). Ceny czesci moze nie sa straszne ale przesylka...
daje \"dobrze\" bo nic mi sie (odpukac) nie dzieje
daje \"dobrze\" bo nic mi sie (odpukac) nie dzieje