Ocena kierowcy - Mazda 2 III Hatchback 5d

Michał, 5 lat temu
Silnik 1.5 SKY-G 90KM 66kW
Rok produkcji 2018
Mazda 2 III Hatchback 5d 1.5 SKY-G 90KM 66kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dobre przyśpieszenie i pali dużo mniej niż oczekiwałem
Znakomite auto warte polecenia i wydanych 70 tys. Minusem jest długi czas oczekiwania na auto – 5 miesięcy. Szukałem auta do 60 tys które jest mało awaryjne, mało pali i ma dobre przyśpieszenie. Wytypowałem Toyoty Yaris i Auris, Hondę Jazz, Polo, Astrę k, Kię Rio i Mazdę 2. Jazdy próbne odbyłem Yarisem 1,5 , polo, Astrą k, Mazdą 2 i kią Rio. Opel astra k taki sobie w jeździe, jakość wykonania słaba, wyraźnie odstaje od konkurencji. Kia Rio najtańsza ale i najgorsza – tandetne plastiki. Innych aut nie mogę ocenić gdyż nimi nie jeździłem. Hondy Jazz nie testowałem bo nie podobała się żonie, a auris z silnikiem 1,6 przekroczyłby znacznie budżet. Pozytywnie oceniłem Yarisa 1,5 , bardzo dobrze polo, a najlepiej Mazdę 2. W ostatecznym wyborze pomogła mi żona która (tak samo jak ja, wybrała Mazdę 2) … i tu pojawił się problem, chciałem kupić wersję skymotion za ok 60 tys … małżonka miała wybrać tylko kolor, a jak zaczęła konfigurować Mazdę to wyszła wersja skyenergy (bo muszą być ledy, nawigacja, kamera cofania, felgi aluminiowe, przyciemniane szyby) to wyszło trochę ponad 70 tys. Jeszcze jedno jaki rabat można uzyskać w Mazdzie? Żaden, Mazda nie daje rabatów. Jak się ich trochę przyciśnie dadzą 2% lub 3% przy zakupie drugiej Mazdy, (przy SkyMotion dadzą tylko 1 tys) na wyprzedaży rocznika można dostać lakier metalic za 1 zł, opony zimowe i ubezpieczenie za 999 zł. (zostają najbogatsze wersje + ograniczony wybór kolorów, były … brązowy i biały)
znakomite przyśpieszenie, mało pali 5,1 i co najważniejsze jest bez turbiny, pojemność 1500 i 90KM
znakomita, krótkie skoki, wziąłem celowo manual 5 biegowy (brak autostrad w pobliżu,miasto powiatowe do 50 tys +okolice, robię krótkie dystanse 10 tys km rocznie)) jeśli ktoś jeździ sporo po trasach to wtedy 6 biegowa (115 km) będzie lepsza, Jeśli chodzi o automat do Mazdy to zdecydowanie odradzam (większe zużycie paliwa i gorsze przyśpieszenie) w Mazdzie tylko manual. Jak ktoś chce koniecznie automat to musi wybrać inną markę.
bardzo dobrze się prowadzi, dobre zawieszenie
brak zastrzeżeń, w sumie karoserię powinno się oceniać po 5-7 latach
szerokie tylnie słupki ograniczające widoczność, dlatego warto mieć kamerę cofania czy czujniki parkowania
wszystko pod ręką, obsługa intuicyjna, fotele można regulować w 3 płaszczyznach.
bez zastrzeżeń, automatyczna klima + podgrzewane fotele
Mazda 2 ma 406 cm dł i jest o 12 cm dłuższa od Polo czy o 16 cm Yarisa, z tyłu jest sporo miejsca
powyżej 140 km/h robi się trochę głośno
bardzo pozytywne zaskoczenie, pali dużo mniej niż oczekiwałem komputer pokładowy po 3200 km pokazuje średnie spalanie 5,1 ...z moich tankowań wyszły mi spalania: 5,4; 5,1; 5,0; 4,8; 5,4
za ok 70 tys można zamówić dobraną pod siebie Mazdę, wysoka jakość materiałów, bogate wyposażenie, ledy, klima automat., felgi aluminiowe, nawigacja, kamera cofania, czujniki parkowania, przyciemniane szyby, system martwego pola, system monitorowania ruchu poprzecznego, automatyczne światła i wycieraczki, podgrzewane fotele, ... warta tej ceny. Jeśli ktoś dysponuje mniejszym budżetem, można rozważyć volskwagena polo (za ok 55 tys można mieć sensowną wersję ale słabszy silnik) Yaris 1,5 z podobnym wyposażeniem wycenili mi na 2 tys taniej niż Mazdę 2
brak
brak