Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

mariano, 10 lat temu
Silnik 2.0 MZR 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza na podwoziu i tylnych nadkolach
Silnik : zacinający się pedał gazu (wystarczy czyszczenie przepustnicy - koszt 50 zł)
Auto z silnikiem 2,0 jest idealne. Niezłe prowadzenie, dobry komfort jazdy, super silnik i atrakcyjny wygląd. Problem jest ze rdzą ale to temat przy Mazdach znany.
Silnik sprawuje się idealnie w tym modelu. 150 KM daje radość z jazdy. Auto dobrze reaguje na pedał gazu, dzięki czemu zapewnia niezłe osiągi, co ma istotne znaczenie przy wyprzedzaniu.
Osobiście nie narzekam. Biegi wchodzą precyzyjnie i intuicyjnie, nie trzeba ich szukać.
Auto dosyć twardo zestrojone, co nie każdemu przypadnie do gustu. Ja w każdym razie takie auta lubię. Mazda bardzo dobrze trzyma się drogi, pewnie wchodzi w zakręty.
W moim modelu są małe lusterka, tzw. łezki. Ładnie wyglądają ale niestety widoczność w nich jest mocno ograniczona.
Fotele dobrze trzymają i są wygodne. Kilka długich podróży i bez problemu. Przyciski po ręką, intuicyjne. Liczba schowków jak najbardziej ok.
Zastrzeżeń nie mam.
Z przodu dla kierowcy i pasażera dużo miejsca. Z tyłu, jak na kompakta, jest naprawdę nieźle. Przy normalnym ustawieniu przednich foteli osoba o wzroście 180cm spokojnie może w komfortowych warunkach podróżować, bowiem jest wystarczająco dużo miejsca tak na nogi jak i nad głową.
Na początek mówimy o aucie o pojemności 2,0. Zgodnie ze wskazaniami komputera: w mieście w korkach w zimie spalanie na poziomie 10-13 litra, na wiosnę i w lecie 9-11. Na trasie przy spokojnej jeździe 6,2-6,5, jak trochę bardziej depniesz w granicach 7-7,5, a jak chcesz poszaleć to zależy od inwencji twórczej :). Czy to dużo? Wydaje mi się, że tak jak w większości tego rodzaju aut
Auto generalnie drogie, z danego rocznika to może Audi, BMW jest droższe. Do jakości stosunek jest dobry
Auto generalnie niezawodne. Niestety problem jest ze rdzą, w moim egzemplarzu pojawiły się pierwsze oznaki korozji na tylnych nadkolach, co i tak nastąpiło późno bo już w egzemplarzach 5-letnich potrafiła wystąpić korozja. Polecam zabezpieczyć po kupnie auta podwozie.
Jak do tej pory żadnych poważnych usterek nie odnotowałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 150KM 110kW [l/100km]

7,3