Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Rok produkcji 2003
Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja
Zawieszenie
Mazda 3 to najbardziej bezstresowy samochód jaki miałem. Wsiadam i jadę i jeszcze mam z tego przyjemność.
Rewelacja, ochoczo wkręca się na obroty i dysponuje wystarczającym zapasem mocy.
Skrzynia pracuje pewnie z delikatnym oporem co akurat uważam za plus. Wsteczny czasem nie wskakuje za pierwszym razem ale to chyba standard w Japończykach :)
Bez zarzutu, prowadzi się pewnie i stabilnie. Na 17 calowych kołach samochód bardzo dobrze trzyma się jezdni.
Widoczność jak dla mnie jest bardzo dobra.
Wszystko na swoim miejscu, obsługa bardzo prosta. Całkiem pojemny schowek zarówno ten przed pasażerem jak i ten w podłokietniku. Jest miejsce na kubki z kawą jak i na butelkę z wodą także wszystko ok.
W zime bardzo szybko nagrzewa a latem schładza, nawet w największe upały bez problemu utrzymuje żądaną temperaturę zapewniając komfort podróżowania.
Jak dla mnie jest bardzo dobrze zarówno z przodu jak i z tyłu(pasażerowie nie narzekają;) Fotele całkiem wygodne, długie podróże nie są męczące.
Wyciszenie to dla mnie jedyny minus jeśli chodzi o komfort. Tak do 100km/h jest ok ale im szybciej jedziemy tym gorzej. Oczywiście nie ma jakiejś wielkiej tragedii bo przy prędkości autostradowej da się rozmawiać ale mimo wszystko mogło by być lepiej.
Jest bardzo dobrze, tym bardziej teraz odkąd jeżdzę na LPG. Ceny części w porównywalnych cenach do innych marek poza tym dużo dobrych zamienników ze względu na pokrewieństwo z Fordem Focusem.
Jak za te pieniądze super i na prawdę warto. Owszem można kupić w tej kwocie młodszy samochód innej marki ale jak ktoś ceni sobie święty spokój i brak stresów typu "co tym razem" to na prawdę polecam.
Przepalona żaróweczka w kokpicie, łączniki stabilizatora do wymiany ale ich szybsze zużycie to w dużej mierze wina naszych jeszcze nie do końca dobrych dróg. To wszystko w ciągu dwóch lat użytkowania.
Sprężarka klimatyzacji nie domagała ale udało się ogarnąć temat nie wielkim kosztem. No i trzeba za wczasu walczyć z korozją bo to największa i najpoważniejsza usterka producentów tego samochodu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 150KM 110kW [l/100km]

9,5