Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Silnik 2.0 MZR 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Gdyby było lepsze wyposażenie w środku to dałbym 5*. Wygląd, niezawodność na PLUS auta. Na minus daje spalanie i wyposażenie. Ale generalnie polecam!
Silnik pracuje cicho, na światłach prawie go nie słychać. Elastyczny, mam wrażenie, że chętnie jedzie na wysokich biegach (mniejsze/obroty spalanie?). I bezawaryjny.
Skrzynia krótka i dobrze zespolona. Biegi wskakują jak trzeba. Pełna precyzja.
Zawieszenie twarde. Czuć dziury (Polska). Ale trzymanie się drogi - bez porównania z innymi. Czujesz bezpieczeństwo na zakrętach.
Specjalnie nic mi nie przeszkadza. Choć może tylnią szybę bym inaczej wizualnie widział - i może wtedy był by lepszy widok.
Wnętrze stonowane. Prosta obsługa. Szkoda, że w Mazdzie nie mam takiego wyposażenia jak w miałem w Mondeo GHIA: podgrzewane siedzenia, podgrzewana przednia szyba itd. Ale z drugiej strony nie ma się co zepsuć :)
Specjalnie nie używałem (mam madzie od 3 mc). Klima działa choć musze ją nabić i odgrzybić bo jeszcze tego nie zrobiłem...
Jak na autko takich rozmiarów to jest tak jak trzeba. Z przeodu więcej miejsca niż z tyłu, ale myśle że 4 osoby dadzą radę w dłuzszą podrów. Choć zauwazyłem że autko \"siada\" przy 4 osobach. P.S wiadomo więksi jesteśmy od japońców :)
W trasy dłuższe nie jechałem by sprawdzić to co piszą inni posiadacze, że głośno. Więc pozostane neutralny. Powiedzmy że jeste dobrze jak dla mnie na tą porę.
Madzie mam od 3 mc. Jeszcze w niej nic nie robiłem. Choć czuje coś że sprzęgło się szykuje. Więc cen nie znam. Spalanie... nie liczyłem dokładnie (zalewając po korek), ale wiadomo mazdy lubia wypić a 150 KM 2.0 (bez turbo) musi coś pić. Zakładam że przy mojej ciężkiej nodze w mieście łyknie 12/13l. Przy spokojnej myśle że 10 da się zrobić. Trasa - nie liczyłem ale obstawiam że na autostradzie to do 7,5 zejdzie max.
20 000 zł za X 2005 r, przebieg 98 000 km. Z niemiec po opłatach. Za niezawodność i przyjemność z jazdy ( + dynamika) - rozsądnie.
Póki co nic sie nie zepsuło :) mam ją 3mc.
Co tu może sie zepsuć pytam? Nie ma wtrysków, turbin, kół dwumasowych. Prosty 2.0 listrowy silnik. Jedynie co może paść to zawieszenie - polskie drogi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 150KM 110kW [l/100km]

10,2