Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : RDZA
Silnik : Błedy + zaslanie paliwem
Zawieszenie : Twarde co owocuje uszkodzeniem amortyzatora
NIGDY więcej MAZDY!!!! Przereklamowany szmelc. Wracam do benzyny i najlepiej nie MAZDA.
Jak na Japończyka to mogłoby byc lepiej. Już 3 razy miałem problem z silnikiem. CHEC ENGINE - tego się najbardziej boję.
Tu jest ok, bez zastrzeżeń.
Polskie drogi nie są na ten samochód. Jest zdecydowanie za niski i za twardy. Miałem już 2 pogięte felgi stalowe i wymieniony prawy amor i z tyłu łożysko w kole. Nie jeżdżę jak wariat. Użytkuję auto normalnie. W renault clio tego nie było.
Z tyłu nie widać prawie nic. A i przód też nie jest dobrze widoczny. Nie wiem dlaczego dałem namówić się żonie na tego dziwoląga na płycie podwoziowej Fokusa z silnikiem HDI made in france oraz ze znaczkiem MAZdY
Wszystkie przyciski są pod ręką, brakuje trochę schowków.
Tu jest ok. Klima dmucha całkiem fajnie. No tylko na nogi wieje słabiutko.
Przy moim wroście jest przeciętnie. Nie jest to limuzyna więc nie wymagam cudów. Jednakże z tyłu mogłoby być więcej miejsca. Ale to zmartwienie pasażerów :)
Silnik disla klekocze jak w traktorze. Podejrzewam, że silnik benzynowy powinien lepiej pracować w tym aucie. Nigdy więcej diesla.
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie to benzyna + gaz. Przy obecnej cenie diesla ten silnik to smok.
Tragedia za taką kasę to masakra. Lepiej kupić TRabanta - przynajmniej nie gnije.
Trzeszczące drobiazgi, uszkodzona regulacja fotela, parujące reflektory.
Wszechobecna rdza przeraża mnie coraz bardziej. Podwozie zżarte, nadkola zżarte, przy szybach pęcherze. Czuję się jak w Oplu Kadecie. Blacharze będą mieli co robić. Dodatkowo ten tragiczny disel HDI. Ciągle coś pryka, kontrolki wariują. Wydałem majątek na diagnozy i naprawy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZ-CD 109KM 80kW [l/100km]

7,1