Ocena kierowcy - Mazda 3 I Sedan

jupik, 13 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Mazda 3 I Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce jak brzytwy. Żadne auto jakim jeździłem nie dorównuje Maździe.
Od tej pory to już tylko Mazda. Następna będzie CX-7 :)
Nic do zarzucenia. Na wysokich obrotach ma wystarczające siły, żeby spokojnie wyprzedzać w trasie. Świetny kompromis między kosztami a oferowaną jakością.
Precyzyjna jak w rzadko któym samochodzie.
Auto trzyma się drogi jak przyklejone. Sztywne zawieszenie w sam raz dla miłośników dynamicznej jazdy na zakrętach.
Mankamentem jest widoczność do tyłu. Tutaj zalecałbym czujniki parkowania. Trochę za szerokie słupki boczne ograniczają pole widzenia z boku.
Nic do zarzucenia, wszystko na swoim miejscu, obsługa intuicyjna.
Rewelacja. Przetestowałem zimą w ciężkich warunkach. Żadnych problemów z parowaniem szyb. Klimatyzacja działa idealnie i błyskawicznie. Auto grzeje się bardzo szybko i już po 3-4km jest w środku przyjemnie, mimo że za oknem -20 stopni.
Z tyłu może trochę mało miejsca na nogi, ale co mnie to obchodzi, jak u mnie nikt nie jeździ z tyłu ;)
Głośno robi się przy prędkościach autostradowych, a ja takimi rzadko się poruszam. Na co dzień wyciszenie bardzo dobre.
Zużycie paliwa niższe niż deklaruje producent!!! To rzadkość dzisiaj. Coś takiego jak naprawy nie istnieje w przypadku tego modelu. PRoblemem są tylko koszty zakupu.
Drogo. Ale nieprzeciętna niezawodność i trwałość, bardzo bogate wyposażenie i nieprzeciętny wygląd muszą kosztować.
Nic, dosłownie nigdy nic się nie działo z tym autem. Lepiej być nie może.
Nic, dosłownie nigdy nic się nie działo z tym autem. Lepiej być nie może.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]

7,2