Ocena kierowcy - Mazda 3 I Sedan

zibi, 13 lat temu
Silnik 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Mazda 3 I Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce sa super najlepsze jakie mialem do tej pory. Jerzdze w hiszpani drogi srednie ale pewnie lepsze niz w polsce. Slonce tez tu daje w kosc autom szczegulnie gumom. Spalanie podalem
Sorki ale 3 usterki ktore mnie kosztuja okolo 400 e to jest za wiele. Spodziewalem sie czegos lepszego po Mazdzie 3 tak chwalonej za bezusterkowosc.
Silnk jest slaby. dla mnie to za malo. O zacienciu sportowym to mozna pomazyc. Mala elastycznosc, dziura w turbo na kilka sekund, przyspieszenie kiepskie choc jerzdze sam. Moze i on jest mocny ale tyko dla tych co sie przesiadli z malucha.
Czasami wskakuje mi jedynka zamiast 3 ki KOSZMAR, prawie nigdy tak nie mialem a tu juz kilkanascie razy. Jezdzilem juz zx em r19 peugeot 309 fiesta mercem audi bmw i co tam jeszcze i wiem co mowie. Machanie lewarkiem jest tez ciut przydlugie.
Tez przecietnie, nie trzyma sie drogi tak ja zx np. a co to jest zx? Choc laczki mam 205 to nie czuje sie zbyt fajnie na zakretach.
I znowu nienajlepiej. Do przodu ok. ale tyl kiepski a parkowanie to lekki koszmar, nie widac dupy i juz zaliczylem docisniete drzewo. Nie polecam szczegolnie kobietom.
Nie wiem co to ergonomia:)
Moze byc choc do dzis nie moge wykumac logiki przelacznikow. Jak cos wlaczam to ie przelacza cos innego czasami nie wiem o co biega do koñca. Moze i to ma jakis sens tak jak swiatla wewnetrzne ktore sa \"inteligentne\", ale i tak nie kumam :)
Na ta klase jest ok.
Moglo by byc lepsze /pewnie jak w kazdym aucie/.
Stosunkowo ok. Spalanie od pod korek az do polowy rezerwy /mniej wiecej/ dane zawsze wg. komputera. Teren lekko pagorkowaty, czesciowo miejski / mieszkam za miastem. Jazda na maxa + klima radio etc jednym slowem na full okolo 600 km na baku. Jazda super spokojna niemal wkr..aca do 100 max na godz ten sam teren 850 km na baku.Roznica kolosalna. AZ mnie wkurza ze to auto ma kompa bo jak depne na gaz to od razu zaczynam plakac za kosztami :)
Ani dobrze ani zle nie wiem jak to porownac.
W ciagu niecalego roku 3 usterki. 1- jakas guma doprowadzajaca powietrze z olejem /nie znam sie/ 100E. 2- alternador /nie wiem czy to po polsku,ladowacz akumulatora/ kupiony na szrocie nie do koñca z mazdy razem 280 euro 3- swiatlo cofania jakies 30 e z robota Za duzo tego jak na 5 latnie auto.
Patrz wyzej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZ-CD 109KM 80kW [l/100km]