Lista ocen Mazda 3 III Hatchback (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~inż. BRZ
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Skrzynia ma krótkie przełożenia, co pomaga w uzyskiwaniu dobrych przyspieszeń, natomiast na autostradzie przydałyby się trochę dłuższe (przy prędkościach ok. 140km/h komputer wskazuje 8,5l/100km). Praca mechanizmu zmiany biegów to wizytówka tej marki - precyzyjna i z kliknięciem. Również zachęcająca do zabawy :) Przy niskich temperaturach zewnętrznych lewarek pracuje z większym oporem.
~wtg0
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Na zimnym silniku potrafi przyhaczyć, zdarza się (choć rzadko), że pierwszy bieg wchodzi z pewnym oporem. Wady te dają o sobie znać stosunkowo rzadko, w dodatku nie są jakoś specjalnie upierdliwe - da się z tym żyć. Można oczywiście odwiedzić ASO prezentując usterkę (co łatwe nie jest bo występuję sporadycznie) i liczyć na jej usuniecie.
~mazda3 enso
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rewelacja. Krótkie przełożenia w wersji 165 konnej utrzymują samochód raczej w wyższym zakresie obrotów przez co szybciej osiąga max moment obrotowy. Podawane w niektórych komentarzach "haczenia" przy zmianie biegów rzeczywiście się pojawiały. Na szczęście po 5 tyś wszystko chodzi ładnie i płynnie.
~wizbek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Dobrze zestopniowana ale ma swoje minusy. Niektóre biegi trochę "haczą" (w moim egzemplarzu "trójka" i "czwórka"), ale czytałem na forach, że z czasem zwykle to ustaje. Ja już zauważyłem, że haczenie jest obecnie znacznie mniejsze niż na początku. A może się przyzwyczaiłem ;)?
~sixxn
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Precyzyjne przełożenia, bieg zawsze wskakuje (nawet 6stka - nie jak w innych modelach, że trzeba ją mocno pchać od siebie, tutaj wystarczy lekko). Świetne zestrojoenie i reakcja na sprzegło. Przy zabawie na trasie i gęstym ruchu czuję się jak w rasowej sporotwej maszynie.
~p4mazda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Byłaby ok gdyby nie haczenie niektórych biegów (głównie 1 i 3). Natomiast po czasie nie zwracam już na to większej uwagi. Dodam, że akcja naprawy problemu w serwisie niewiele tu pomogła. Sporadyczne problemy z wrzuceniem wstecznego.
~HerrB
Hatchback 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Jeden z najmocniejszych punktów. 6cio biegowy automat zmienia szybko i łagodnie. Jak ktoś ma ochotę, może pobawić się dźwigniami przy kierownicy (przydaje się to np. w górach). W porównaniu z innymi automatami jakimi jeździłem (MB 5b, PSA 4b) ten jest lepszy.
~ania
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Na początku eksploatacji kilkakrotnie zdarzyło mi się doświadczyć "haczenia" przy wbijaniu jedynki - chyba nie powinno to się dziać w nowym aucie... Poza tym nie mam zastrzeżeń.
~Mariusz
Hatchback 2.5 SKYACTIV-G 187KM 138kW
Skrzynia jezeli chodzi o spokojną jazde to wystarczjaca aczkolwiek w momecie chceci wykorzystania mocy i potenciału tego silnika to okazuje sie byc za wolna mimo trybu sport.
Dziennik kosztów dla Mazda 3 III Hatchback
5,7
~Matteo
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Bardzo fajne przełożenia, działa niezwykle sprawnie. Sporym ułatwieniem jest komputer wskazujący zmianę biegów i sugerujący czasem redukcję bądź zwiększenie o kilka poziomów!
Mazda 3 III Hatchback