Lista ocen Mazda 3 III Hatchback (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~beast.gda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Silnik pomimo dużej pojemności nie zużywa nadzwyczajnie dużo paliwa, a porównując do silnika 1,6 Forda Focusa II to nawet zaskakująco mało. Koszty przeglądów rzeczywiście wyższe niż znane mi wcześniej, ale bez przesady. Przegląd po drugim roku + wymiana klocków hamulcowych i trzech wycieraczek niespełna 2 tys. zł brutto.
~molek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Spalanie. No cóż. SkyActive, Zoom-Zoom i takie tam świetnie działają na wyobraźnię ale w praktyce Moja skoda pali prawie zawsze o 0,6 l mniej testowane i w mieście i na autostradzie, ale... jak założyłem bagażnik dachowym to skoda z 7,9 l przy 140 km/h zwiększyła spalanie do 11,5 a Mazda z 8,5 na 9,5 - Miłe zaskoczenie ;-)
~wizbek
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Zaznaczyłem na razie doskonale, ponieważ dla mnie spalanie przy osiągach jakie prezentuje jest po prostu rewelacyjne. Co do innych kosztów się nie wypowiadam, bo ich jak dotąd nie ponosiłem. Liczę się z tym, że części eksploatacyjne nie będą należeć do najtańszych na rynku.
~Sebring
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
45tyś. przejechane . Do pracy jeżdżę 100km 16x w miesiącu i spalanie na tym odcinku wychodzi mi średnio 5.5L. jazda do 120km/h . Na jednym baku zrobiłem 730km i zostało jeszcze 5 litrów w baku to nie tylko długie trasy ale też i po mieście
~malichos
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Po przejechaniu nieco ponad 50tys. km koszt dwóch przeglądów, w tym wymiana klocków hamulcowych z przodu. Poza tym tylko płyn do spryskiwaczy i paliwo. Średnia 6.5 l/100 to bardzo dobrze, wg mnie.
~ania
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Jak dla mnie średnie spalanie 7l/100 km przy mieszanych warunkach trasa/miasto (przy czym z racji godzin pracy raczej nie stoję w korkach) jest wynikiem w pełni zadowalającym.
~ask4it
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Normalnie użytkowanie po Warszawie, czyli korki, pęd do kolejnych świateł i inne radosne sposoby nieekonomicznej jazdy, a pomimo tego auto nie zżera portfela :-)
~p4mazda
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
ASO jest niestety drogie (każdy przegląd to 1000zł i więcej), co byłoby może uzasadnione stosowaniem jakiś super jakości części - a tak nie jest.
~bart
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Spalanie na przyzwoitym poziomie, jednak trochę odbiega od danych producenta. Co do innych kosztów to przy przebiegu 5tyś km trudno powiedzieć coś więcej
~p4dev1
Hatchback 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Coroczny przegląd kosztuje ok. 800 zł, czyli podobnie do innych marek. Spalanie świetne. Koszty utrzymania, ceny części - póki co brak danych.
Mazda 3 III Hatchback