Ocena kierowcy - Mazda 323 IV BG

Konrad Z., 13 lat temu
Silnik 1.3 16V 73KM 54kW
Rok produkcji 1991
Mazda 323 IV BG 1.3 16V 73KM 54kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik - Żyleta !
Ogólnie autko oceniam Idealne ! Jest to autko stosunkowo tanie , za 2500zł można mieć autko porównywalne z samochodami dużo droższymi . Silniczek cichutki , miejsca jest bardzo dużo , w bagażniku - Jest dużo miejsca - Sam przewoziłem w nim sporo rzeczy , a po złożeniu tylnej kanapy wchodziły meble ! Co najważniejsze , w srodku nie ma żadnych skrzeczeń plastików , trzeszczenia foteli itp. Widoczność jest rewelacyjna - Jest to moje 1 autko i nigdy nie mialem zadnej stuczki , przez wlasnie wysmienitą widoczność ! Jest to samochód Bezawaryjny ! - Jest to zaleta Japończyków . W zime -25stopni , odpala na dotyk ! Uważam , że jest to autko nawet za tanie na jego mozliwości i pomimo rocznika (1991r.) żadnej rdzy , blacha ocynk . W tej cenie dostaniemy Golfa II , Astre , i inne wynalazki które nawet w najmniejszym stopniu nie dorównują Maździe ! Środek w tych Mazdach jest bardzo ładny, kokpit - 0 plastiku , materiały bardzo dobrej jakości ! Aha i co najważniejsze samochód wyróżnia sie na drodze . Nigdy nie widzialem takiego autka jak moje ! Ludzie czasami pytają sie mnie na ulicy / Kierowcy na swiatłach co to za model ? Aż jestem zaskoczony . Nigdy tego samochodu nie sprzedam ! Gdyż poprostu sie nie opłaca , a nawet droższe samochody (rzędu 5000-8000zł) mogą być porównywalne do tego samochodu ! Z całego serca Serdecznie Wszystkim Polecam ! Pozdrawiam !
Silnik w tym modelu jest bardzo dobry ! - Jest dość dynamiczny , w mieście jest rewelacja , ale i na trase jest bardzo dobrze . Tak do prędkości 120km/h jest cicho , powyżej 130km/h silnik już troszke hałasuje , ale jest to znośne ! Można do siebie \'Jeszcze \' mówić :-)
Skrzynia - Rewelacja , biegi wchodzą idealnie , nic nie puka , bardzo lekko wszystko chodzi ! Super !
Układ jezdny Ok , jedynie zawieszenie jest twarde - Bardziej Sportowe , ale kto co lubi :)
Widoczość jest doskonała ! Widać wszystko bardzo dobrze , z tyłu szyba bardzo duża , na boki wszędzie widać . Rewelacja !
Wszystko Ok !
Tutaj nie mam zastrzeżen ! Jedynie brakuje klimatyzacji w Lato :)
Tutaj jest doskonale ! Ja mam 190cm wzrostu , i nad głową mam jeszcze hoho . Na nogi również . Mimo , że fotel jest przesunięty do końca , to z tyłu siedziały 3 osoby o wzroście ok. 190cm i było im bardzo wygodnie !!! Ilość miejsca jest zadziwiająca i wręcz przebija samochody 4/5drzwiowe !
Tak jak pisałem wczesniej . Tak do prędkości 120km/h jest cicho , powyżej 130km/h silnik już troszke hałasuje , ale jest to znośne ! Można do siebie \'Jeszcze \' mówić :-) Po mieśćie , myslalem ze silnik przestał chodzić :) tak cicho! :)
W trasie spalił mi 5,8l/100KM przy jeździe zróżnicowanej , natomiast w mieście ok. 8l/100km
Jest to autko bardzo tanie (za ok. 2500zł) , można mieć naprawde super samochód !, który jest niezawodny , wygodny , pakowny !
Niezawodność - To jest największa zaleta samochodów Japońskich ! Od zakupu nie psuje sie nic ! Wymienilem jedynie Olej i filtr powietrza - Czyli to co potrzeba, a tak tylko lać paliwo i jechać !
Ludzie w tym samochodzie sie nic nie psuje !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 73KM 54kW [l/100km]

7,4