Ocena kierowcy - Mazda 323 IV BG

Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1993
Mazda 323 IV BG 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : nie rdzewieje wogóle
Przeniesienie napędu : przegóby, sprzęgło. nie drogie
Układ elektryczny : zdarz sie przekaźnik reflektorów
Dałbym chętnie 4+. gdyby nieco mniej spalał i był cichszy, to samochod byłby !perfekcyjny! w tej cenie nie ma nic lepszego chyba. Golfy w niczym nie są lepsze w wielu gorsze, a napewno sa brzydsze i oklepane.
silnik chodzi bardzo dobrze, aczkolwiek trzeba pamietać że dopiero powyżej 3500 obrotów naprawdę zaczyna życie
skrzynia biegów jak na samochód z 1993 perfekcyjna!! Wszystkie biegi wchodzą jak w masełko i pewnie. jexdziłem Vectrą z 1997 i była o wiele gorsza
Świetnie trzyma sie drogi, nie przechyla sie na zakrętach. Zawieszenie jak dla mnie świetnie zbalansowane, ani za twarde ani za miękkie.
jedynym kłopotem jest dość szeroki słupek tylny. może przeszkadzać bo jednak jest szeroki i troche ogranicza z tyłu widoczność.
nie mam na co narzekać. nie ma wielu bajerów, ale te co są, są dobrze ustawione. Plus to podświetlenie stacyjnki
jeżeli chodzi o ogrzewanie to bardzo dobre. Naprawdę. Niestety wentylacja w ciepłe dni nie za bardzo. auto nagrzewa się mocniej niż przeciętne, a wentylacja jest głośna na najwyższym poziomie.
Jeżęli ktoś lubi nisko siedzieć, wręcz leżeć to cudo. Wygoda i przestrzeń.
co tu duzo gadać - powyże 3500 obrotów i powyżej 120 km\h jest głośno, choć mnie się podoba :)
ceny napraw w normie, jak sie poszpera poszpera po szrotach to grosze, naprawdę. W ASO ceny kosmicznie wysokie, ale nie trzeba tam wcale zaglądać. Zuzycie paliwa niestety za wysokie :( jak sie lubi depnąć to pewnie z 11 weźmie. jeżdząc bardzo osczędnie i spokojnie po mieście to nieco poniżej 8l. na trasie jest juz dobrze, daje rade nawet zblizyć sie w okolice 6,5 litra
ja swoja kupiłem za 1600 włozyłem 3000 i mam cudowny samochód za 4600. Szybki w miarę, ardzo. wygodny, umiarkowanie paliwożerny no przefajnie wygladajacy
Ja kupiłem troche rozwalony samochodzik, więc coś musiałem porobic przy nim i coś wiem. Wyrabiają się cięgna podnośników refletorów (plastikowe gniazda i zawias) po czasie reflektory nie są stabilne - ale nie jest to wielki kłopot. Przegóby - trzeba o nie dbać, bo to powinno nieco dłużej wytrzymać - ale też niedrożyzna. poza tym samochód naprawdę ponad przeciętnie bezawaryjny. mam z 1993, a szczerze wam powiem że opel z 99 potrafi być dużo gorszy
przegóby i sprzęgło częściej niz przeciętnie. poza tym cudo. silnik japoński perfekcyjny, blacha nie ma deka rdzy mimo 15 lat nawet na odpryskach!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]

8,4