Ocena kierowcy - Mazda 323 V C

Czaruś, 13 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 73KM 54kW
Rok produkcji 1995
Mazda 323 V C 1.3 i 16V 73KM 54kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Świetne auto dla kogoś kto szuka właśnie takiego auta - żeby w środku było prawie jak normalne auto z w miarę dużą ilością miejsca, a z zewnątrz było bardzo poprawnym ale niebanalnym coupe. Do tego japońska niezawodność i sensowne zużycie paliwa, i mamy pojazd idealny dla młodego ale wygodnego kierowcy, albo starszego, równie wygodnego ale chcącego mieć coś innego niż \"dziadkowóz\" kierowcy.
Silnik jest zaskakująco mocny i elastyczny, jak na 1.3 oczywiście. Nie do ścigania się, ale do sprawnego przemieszczania się. Na autostradzie spokojnie i pewnie można wyprzedzać ciężarówki i wolniejsze auta.
Bez zarzutów.
W moim modelu dość szybko trzeba było wymieniać zawieszenie, ale to raczej stan naszych dróg niż jakieś wady tego modelu. Zawieszenie miałem zestrojone dość miękko, bo lubię wygodną jazdę, i w kategorii \"wygodna jazda\" się sprawdzało.
Bardzo dobra widoczność na wszystkie strony, fajnie rozwiązana tylna szyba. Gdybym miał wersję z szyberdachem to byłby ideał.
Wszystko tam gdzie powinno być, bez udziwnień. Przyzwoite fotele. Wiele rzeczy można docenić dopiero po zmianie auta;)
Bez zarzutu.
Zaskakująco dużo miejsca z tyłu, jak dla mnie był to pełnoprawny samochód, a nie jakaś coupe 2+2. Sam jestem dość wysoki (190 cm) i nie miałem żadnych problemów żeby się pomieścić.
Przy prędkościach autostradowych tak na 3, w normalnej jeździe 4.
Wszystko zależy od ciężkości buta kierowcy, może spalić 11 w mieście przy gonitwach od świateł do świateł, można zejść poniżej 5 na spokojnej trasie. Dużo zależy też od jakości paliwa i od regularnych serwisów.
W tej klasie i tym przedziale cenowym lepszego auta po prostu nie ma.
Nie licząc standardowych dwóch dolegliwości modelu - wpadającej w denerwujący rezonans osłony zdaje się wału, oraz równie denerwującej tłukącej się tylnej klapy (da się zaradzić jak się ma pomysł), ten samochód problemów nie ma.
Oprócz zawieszenia, które dość szybko się zużywa na polskich drogach, to nie ma zastrzeżeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 73KM 54kW [l/100km]

7,7