Ocena kierowcy - Mazda 323 V S

Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Mazda 323 V S 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : mały ale wariat
Karoseria : rdza na tylnych błotnikach, dachu i progach.można wybaczyć bo już swoje latka
Silnik : olej lubi lecieć przez wszystkie możliwe uszczelki, trzeba systematycznie wymieniać. Części tanie, gorzej z wymianą
Przeniesienie napędu : strasznie ciężko chodzi lewarek zmiany biegów i nie mam pojęcia co to. jakoś da się jeszcze jeździć
ogólnie super auto, gdyby nie rdza to nic bym nie wymieniał i cieszył się jazdą, dynamiczny i ekonomiczny
mały ale wariat
jedyna wada to ciężko chodzący lewarek zmiany biegów. Sama skrzynia pierwsza klasa
nie ma co marudzić
poprawnie
jedyna wada to niewygodnie umieszczone radio, trzeba się wyciągać. Poza tym wszystko idealnie na swoim miejscu
szyby szybko odparowują, ciepło się robi w mgnieniu oka, koniecznie należy zamontować filtr przeciwpyłkowy. Jedyna wada to b. głośny wentylator
miejsca super dużo, nawet wysokie osoby nigdy nie marudziły. Z tyłu jest więcej miejsca niż w moim starym seacie toledo
mogłoby być trochę lepiej. Wymiana uszczelek w drzwiach i dobre opony dużo dają, sam silnik na postoju jest prawie bezgłośny, nadrabia wiatrak od nawiewu, strasznie hałasuje
przy tych cenach paliwa nie chce mi sie nawet o tym pisać. Średnio pali 7/100 zimą dochodzi do 8/100, ale na krótkich trasach do 10km. Części tanie, nawet oryginalne, na niektóre zamienniki szkoda kasy bo szybko się zużywają.
jakość do ceny jak 100 do 1
Nic się nie psuje
Przerdzewiał mi układ hamulcowy i wypłynął płyn, ale to moje niedopatrzenie, poza tym wymieniłem cały układ zapłonowy (kopułka, palec rozdzielacza, przewody wysokiego napięcia), należy jeszcze wymienić konieczność napraw blacharskich. Rdza pojawia się w paru miejschach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

6,6