Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Łukasz, 11 lat temu
Silnik 1.6 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2001
Mazda 323 VI F 1.6 16V 98KM 72kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Brak problemów.
Zawieszenie
Jak na auto w tym wieku to bardzo dobrze, psują się raczej drobiazgi, ten model jest mało awaryjny co powoduje, że jego utrzymanie jest mało kosztowne. Jednak zaznaczam, że myślenie, iż wcale nie będzie się psuło jest zbyt naiwne. Na minus jak dla mnie to dość toporne wnętrze i problemy z korozją a zaznaczam, że trochę się naszukałem mojego modelu a te które spotykałem były w złym stanie blacharskim, jednak można jeszcze znaleźć zadbany egzemplarz.
Silnik dość głośny, słabe wyciszenie. Wystarczająco dynamiczny dla przeciętnego kierowcy, mało awaryjny lecz spalanie zimą wyraźnie wzrasta.
Przy szybszej zmianie biegów mało precyzyjna czasem stawia opór, jeździłem również modelem 626 i tam było tak samo, cóż trzeba się przyzwyczaić.
Precyzyjny, auto pewnie się prowadzi. Zawieszenie nie najgorzej znosi nasze wspaniałe drogi.
Do tyłu trochę słabiej.
Wszystko pod ręką, czytelne zegary.
Klima nie wiem jak działa bo była uszkodzona, reszta w porządku, jednak przy większych mrozach wnętrze słabo się nagrzewało.
Wystarczająca, plus za przesuwaną tylną kanapę. Tylko bagażnik jak dla mnie trochę za mały.
Jak już pisałem nie jest za dobre, słychać za mocno silnik.
Auto nie jest paliwożerne, jednak zimą wyraźnie spalanie wzrasta, niestety na autostradzie powyżej 120 również. Myślę, że na trasy to lepszy diesel.
Dobra alternatywa dla europejskich aut i w zamian za nieco wyższe pieniądze otrzymujemy solidne i mało awaryjne auto o przystępnych kosztach utrzymania ale troszkę zardzewiałe.
Padł katalizator, niesprawna klima, zapieczone klocki hamulcowe z przodu.
Może stukający zawór na zimnym silniku ale po chwili problem zanika, więc nie wiem czy to poważna awaria,sami to osądźcie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 98KM 72kW [l/100km]

7,2